Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2010, 14:57

Data premiery pierwszego dodatku DLC do Alan Wake

Pierwszy dodatek do przygodowej gry akcji Alan Wake zostanie udostępniony za pośrednictwem Xbox Live 28 lipca, poinformował Daniel Maher, reprezentujący oddział Microsoftu odpowiedzialny za rozwój sieciowej usługi X360. Dodatek będą mogli pobrać za darmo posiadacze standardowej oraz kolekcjonerskiej edycji dzieła Remedy Entertainment. Umożliwi im to kod zawarty w pudełku z grą.

Pierwszy dodatek do przygodowej gry akcji Alan Wake zostanie udostępniony za pośrednictwem Xbox Live 28 lipca, poinformował Daniel Maher, reprezentujący oddział Microsoftu odpowiedzialny za rozwój sieciowej usługi X360. Dodatek będą mogli pobrać za darmo posiadacze standardowej oraz kolekcjonerskiej edycji dzieła Remedy Entertainment. Umożliwi im to kod zawarty w pudełku z grą. Nie dotyczy to jednak mieszkańców naszego kraju.

Data premiery pierwszego dodatku DLC do Alan Wake - ilustracja #1

Rodzimy oddział koncernu Microsoft poinformował bowiem swego czasu, że wspomnianego kodu w polskich egzemplarzach przygód Alana Wake’a po prostu nie będzie. Rozszerzenie będzie jednak można dokupić – jego cena zostanie zapewne podana, przy okazji ujawnienia dokładnego opisu zawartości.

Dodatek DLC, który zostanie opublikowany 28 lipca, to jeden co najmniej dwóch zapowiedzianych dodatków DLC. Będą one stanowić swego rodzaju pomost fabularny pomiędzy pierwszym, a drugim sezonem przygody rozgrywającej się w tylko pozornie spokojnej mieścinie Bright Falls.

Przypominamy, że Alan Wake zadebiutuje oficjalnie na europejskim rynku jutro. Długo oczekiwana produkcja będzie dostępna wersji standardowej, kosztującej 199 złotych, oraz specjalnej edycji kolekcjonerskiej (239 złotych). W skład tej ostatniej wchodzą oprócz płyty z grą, wskazówki i komentarze twórców, The Alan Wake Files, czyli 144-stronicowa książka „napisana” po angielsku przez głównego bohatera, w której zgłębimy temat śledztwa FBI poruszony w Alan Wake, a także płyta ze ścieżką dźwiękową. Dodatkowo wszystkie osoby, które zamówiły grę przedpremierowo (choćby tutaj, także w przypadku edycji standardowej) otrzymają specjalną latarkę z logo Alan Wake.

Na koniec chcielibyśmy Was zachęcić do zapoznania się z naszą recenzją pełnej wersji przygód Alana Wake’a. Najnowsze dzieło studia Remedy Entertainment otrzymało w niej notę na poziomie 84%.