Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360
Okładka Alan Wake: The Signal (X360)
OkładkaAlan Wake: The Signal (X360)

Alan Wake: The Signal X360

Pierwszy dodatek DLC do przygodowej gry akcji Alan Wake studia Remedy Entertainment. Akcja rozszerzenia zatytułowanego The Signal rozgrywa się tuż po wydarzeniach znanych z gry podstawowej.

To jest dodatek do gry Alan Wake.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alan Wake: The Signal Premiera X360

27lipca2010

producent: Remedy Entertainment wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Signal jest pierwszym dodatkiem DLC przygotowanym z myślą o Alan Wake – przygodowej grze akcji, w której wcielamy się w tytułowego bohatera i stawiamy czoło tajemniczemu mrokowi. Rozszerzenie zostało opracowywane w studiu Remedy Entertainment – tym samym, który oddał nam do dyspozycji pierwowzór.

Akcja rozgrywa się tuż po wydarzeniach z podstawowej wersji gry. Po jej zakończeniu Alan znowu doznaje koszmaru, z którego chce się jak najszybciej wydostać. Musi walczyć ze swoją podświadomością, niejako poruszając się we śnie. Uciec z niego pomaga mu znany z „podstawki” Thomas Zane.

Rozgrywka w głównej mierze opiera się na założeniach znanych fanom gry - jest więc znana atmosfera i walki z nawiedzonymi przez mrok ludźmi. Nie mogło też zabraknąć sekretów dla fanów kolekcjonowania. Różnica w stosunku do pełnej wersji jest taka, że kartki powieści i termosy zostały zastąpione przez budziki, które symbolizują znaczenie tego DLC.

W The Signal rozgrywka niewiele różni się od tej z wersji podstawowej. Poruszamy się po ogarniętych mrokiem lokacjach, w których materializują się przeróżne upiorne zjawiska. Mrok przejmuje kontrolę nie tylko nad ludźmi, ale i przedmiotami które są ciskane w kierunku głównego bohatera, a naszym zadaniem jest ich unikanie lub niszczenie za pomocą latarki i broni palnej. Niesamowity klimat tej pozycji podkreśla dopracowana oprawa graficzna, która szczególne wrażenie robi przede wszystkim za sprawą niezwykle sugestywnej gry świateł.

Dla miłośników wyciskania z gier wszystkich smaczków dodatkową atrakcją jest osiem nowych Osiągnięć do odkrycia o łącznej wartości 250 punktów. Część z nich polega wyłącznie na ukończeniu dodatkowego epizodu, a reszta jest związana z odnajdywaniem „znajdziek” i specjalnymi wymogami (np. pokonanie określonego przeciwnika w podanym czasie). Na ukończenie dodatku musimy poświęcić ok. półtorej godziny.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Alan Wake: The Signal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Alan Wake: The Signal Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live