Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360
Okładka Alan Wake: The Signal (X360)

Alan Wake: The Signal X360

Pierwszy dodatek DLC do przygodowej gry akcji Alan Wake studia Remedy Entertainment. Akcja rozszerzenia zatytułowanego The Signal rozgrywa się tuż po wydarzeniach znanych z gry podstawowej.

To jest dodatek do gry Alan Wake.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Alan Wake: The Signal (X360)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

27lipca2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Signal jest pierwszym dodatkiem DLC przygotowanym z myślą o Alan Wake – przygodowej grze akcji, w której wcielamy się w tytułowego bohatera i stawiamy czoło tajemniczemu mrokowi. Rozszerzenie zostało opracowywane w studiu Remedy Entertainment – tym samym, który oddał nam do dyspozycji pierwowzór.

Akcja rozgrywa się tuż po wydarzeniach z podstawowej wersji gry. Po jej zakończeniu Alan znowu doznaje koszmaru, z którego chce się jak najszybciej wydostać. Musi walczyć ze swoją podświadomością, niejako poruszając się we śnie. Uciec z niego pomaga mu znany z „podstawki” Thomas Zane.

Rozgrywka w głównej mierze opiera się na założeniach znanych fanom gry - jest więc znana atmosfera i walki z nawiedzonymi przez mrok ludźmi. Nie mogło też zabraknąć sekretów dla fanów kolekcjonowania. Różnica w stosunku do pełnej wersji jest taka, że kartki powieści i termosy zostały zastąpione przez budziki, które symbolizują znaczenie tego DLC.

W The Signal rozgrywka niewiele różni się od tej z wersji podstawowej. Poruszamy się po ogarniętych mrokiem lokacjach, w których materializują się przeróżne upiorne zjawiska. Mrok przejmuje kontrolę nie tylko nad ludźmi, ale i przedmiotami które są ciskane w kierunku głównego bohatera, a naszym zadaniem jest ich unikanie lub niszczenie za pomocą latarki i broni palnej. Niesamowity klimat tej pozycji podkreśla dopracowana oprawa graficzna, która szczególne wrażenie robi przede wszystkim za sprawą niezwykle sugestywnej gry świateł.

Dla miłośników wyciskania z gier wszystkich smaczków dodatkową atrakcją jest osiem nowych Osiągnięć do odkrycia o łącznej wartości 250 punktów. Część z nich polega wyłącznie na ukończeniu dodatkowego epizodu, a reszta jest związana z odnajdywaniem „znajdziek” i specjalnymi wymogami (np. pokonanie określonego przeciwnika w podanym czasie). Na ukończenie dodatku musimy poświęcić ok. półtorej godziny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Alan Wake: The Signal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Alan Wake: The Signal

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Studio Remedy Entertainment odzyskało prawa do marki Alan Wake
Studio Remedy Entertainment odzyskało prawa do marki Alan Wake

wiadomość1 lipca 2019

Prawa wydawnicze do horroru Alan Wake powróciły w ręce jego twórców – studia Remedy Entertainment. Informacja pojawiła się w komunikacie dotyczącym zysków z tantiem. Wcześniej za markę odpowiadała firma Microsoft.

Alan Wake na PC zaczął przynosić zyski po niespełna 48 godzinach od premiery
Alan Wake na PC zaczął przynosić zyski po niespełna 48 godzinach od premiery

wiadomość20 lutego 2012

Studio Remedy Entertainment potwierdziło, że po zaledwie 48 godzinach od premiery pecetowej wersji gry Alan Wake, dochody z jej sprzedaży pokryły wszystkie wydatki związane z produkcją tytułu.

Znamy dokładną datę premiery oraz cenę gry Alan Wake na PC
Znamy dokładną datę premiery oraz cenę gry Alan Wake na PC

wiadomość2 lutego 2012

Studio Remedy Entertainment podało właśnie dokładną datę premiery i cenę gry Alan Wake na komputerach PC. Pracownicy firmy po raz kolejny podzielili się również podstawowymi informacjami dotyczącymi samego portu i oferowanych przez niego opcji, które nie były dostępne dla posiadaczy Xboksów 360.

Alan Wake: American Nightmare z dodatkowym trybem arcade

wiadomość19 grudnia 2011

Studio Remedy Entertainment zapowiedziało, że w nadchodzącej kontynuacji gry Alan Wake, zatytułowanej American Nightmare, znajdzie się również dodatkowy tryb arcade, w którym główny bohater będzie musiał przeżyć noc w trakcie, której atakować będą go kolejne fale przeciwników.

Alan Wake’s American Nightmare to gra z otwartym światem
Alan Wake’s American Nightmare to gra z otwartym światem

wiadomość16 grudnia 2011

Nowa odsłona przygód Alana Wake'a dziać się będzie 2 lata po wydarzeniach z oryginału i wprowadzi do serii otwarty świat - zapowiadany już na samym początku istnienia marki.