Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2011, 13:51

Alan Wake’s American Nightmare to gra z otwartym światem

Nowa odsłona przygód Alana Wake'a dziać się będzie 2 lata po wydarzeniach z oryginału i wprowadzi do serii otwarty świat - zapowiadany już na samym początku istnienia marki.

Kontynuacja przygód Alana Wake’a została oficjalnie zapowiedziana podczas gali Video Game Awards. Do tej pory poznaliśmy tylko najbardziej podstawowe informacje na temat American Nightmare. Wraz z premierą nowego numeru magazynu Xbox World wyszły na jaw kolejne fakty.

Wiecie już, że przedstawiona w kontynuacji przygoda będzie nawiązywać do twórczości Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza (w przeciwieństwie do mrocznych opowieści Stephena Kinga, którymi inspirowali się ludzie z Remedy podczas tworzenia pierwszego Alana Wake’a). Teraz dowiadujemy się, że wszystko będzie się działo 2 lata po zakończeniu „jedynki”, a o tym co wydarzyło w międzyczasie, gracze dowiedzą się z telewizji, radia i nowych stron powieści. Okazuje się, że fani twórczości Wake’a uznali pisarza za postać w stylu Candymana – podobno pisarz zniknął gdzieś w leśnych odmętach, by powrócić jako Mr Scratch - seryjny morderca, a wypowiedzenie jego imienia zbyt wiele razy zaowocuje czymś straszliwym. Nie trzeba dodawać, że wokół bohatera rzeczy dziwne i niepokojące dzieją się często, więc tajemniczy sobowtór (?) z pewnością nieźle namiesza w pustynnym krajobrazie Arizony.

Alan Wake’s American Nightmare to gra z otwartym światem - ilustracja #1

Jeśli chodzi o stronę bardziej mechaniczną, twórcy zdradzili, że American Nightmare powróci do pierwotnych założeń projektowych i pochwalić się będzie mogło otwartym światem z systemem węzłów, a gracze będą mogli wielokrotnie wracać do raz odwiedzonych lokacji. Bazujący na świetle system walki z wrogami powraca, tym jednak razem pewni oponenci mają inaczej reagować na oświetlanie latarką, co wymusi na graczach stosowanie różnych taktyk. Poruszono także kwestię tzw. narzędzi do perswazji, wśród których znajdą się pistolet na gwoździe, Uzi i wojskowe karabiny.

Alan Wake’s American Nightmare pojawi się w usłudze Xbox Live Arcade w pierwszym kwartale przyszłego roku. W tym samym czasie gracze pecetowi będą w końcu mogli poznać oryginalne przygody Wake’a, bowiem xboksowy exclusive został oficjalnie zapowiedziany także na PC.