Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Alan Wake's American Nightmare (PC)

Alan Wake's American Nightmare

Alan Wake: Night Springs

Kontynuacja przygód sympatycznego pisarza Alana Wake’a przedstawionych w trzecioosobowym horrorze akcji studia Remedy Entertainment. Fabuła gry opowiada nieco mniej rozbudowaną historię, rozgrywającą się w otwartym świecie, inspirowanym kinem spod znaku Quentina Tarantino.

Akcji | TPP | horror | TPS

Okładka Alan Wake's American Nightmare (PC)

data premiery gry:

22lut2012

X360

22maj2012

PC

Na fali sukcesu wydanej w 2010 roku gry Alan Wake, a także dwóch dodatków do niej – Writer i Signal, deweloperzy z fińskiego studia Remedy Entertainment postanowili przygotować kolejną odsłonę przygód tytułowego bohatera. Alan Wake's American Nightmare trudno jednak uznać za pełnoprawną kontynuację. O ile bowiem klimat oryginału wzorowany był na powieściach Stephena Kinga, o tyle nowe dzieło zainspirowane zostało twórczością filmową Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza.

Akcja gry osadzona została dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w Alan Wake, w niewielkiej arizońskiej miejscowości nieopodal słynnej drogi międzystanowej Route 66. Główny bohater, ku swemu przerażeniu odkrywa, że trafił do serialu Night Springs, do którego w młodości pisywał scenariusze, a fikcja miesza się tu z rzeczywistością. Jakby tego było mało, musi stawić czoła swemu mrocznemu alter ego – seryjnemu mordercy Mr. Scratchowi.

Choć fabuła American Nightmare zawiera odniesienia do wątków z Alan Wake, w tym wskazówki wyjaśniające co stało się z tytułowym bohaterem, ukończenie pierwszej gry z serii nie jest wymogiem. Sama rozgrywka toczy się w otwartym świecie, a twórcy wykorzystali podstawowe elementy mechaniki oryginału, w tym na przykład walkę światłem latarki.

Kampania główna zapewnia kilka godzin zabawy. Gracze mogą jednak liczyć na dodatkowy tryb zabawy - „Fight Till Dawn”, w którym muszą zmierzyć się z kolejnymi falami wrogów. Zgromadzone punkty są wyświetlane w sieciowym rankingu, co pozwala porównać osiągnięty wyniki z innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 592 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Gry podobne do Alan Wake's American Nightmare

Klasyfikacja PEGI Alan Wake's American Nightmare

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Alan Wake's American Nightmare

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7
Pistolet silniejszy od pióra - recenzja gry Alan Wake's American Nightmare
Pistolet silniejszy od pióra - recenzja gry Alan Wake's American Nightmare

Recenzja 5 marca 2012, 16:09

Bardzo spodobały mi się natomiast scenki z udziałem Mr. Scratcha, które możemy oglądać w pozostawionych w kilku miejscach telewizorach. Udział w nich wziął prawdziwy aktor, a nie żadna „animka”, i końcowy efekt jest piorunujący. Koleś odgrywający alter ego Alana jest fantastyczny i stanowi dużą atrakcję w przerwach pomiędzy eksterminacją opętanych. Nieco mniejszą są audycje radiowe, choć pod koniec możemy posłuchać jednej z dwóch specjalnie nagranych na potrzeby gry piosenek - Balance Slays the Demons zespołu Old Gods of Asgard. Od strony technicznej nie da się prawie nic American Nightmare zarzucić. Animacja postaci jest płynna i bardzo naturalna, efekty świetlne z najwyższej półki. Jedynie raz wszystko zaczęło niebezpiecznie chrupać i na dodatek z niewiadomych przyczyn, ponieważ w tym momencie na ekranie nie było żadnych przeciwników.

X360
PC