Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4PS5PS1PSPPS2PS3
Okładka Alone in the Dark: The New Nightmare (PC)
OkładkaAlone in the Dark: The New Nightmare (PC)

Alone in the Dark: Koszmar powraca

Alone in the Dark: The New Nightmare

Alone in the Dark: The New Nightmare to klasyczny survival-horror. Wcielamy się w jedną z dwóch różnych postaci (Edward Carnby oraz Aline Cedrac). W trakcie gry rozwiązujemy niezbyt skomplikowane zagadki, a także toczymy widowiskowe pojedynki z przerażającymi stworami.

Przygodowe | TPP | horror | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji | PS Plus Premium

Alone in the Dark: Koszmar powraca Premiera

18cze2001

PS1

22cze2001

PC

25wrz2001

PS2

22maj2012

PS3 PSP

16kwi2024

PS4 PS5

producent: DarkWorks wydawca: Atari / Infogrames wydawca PL: Play-It Strona oficjalna

Gry podobne do Alone in the Dark: Koszmar powraca

Alan Wake

American McGee's Alice

Blair Witch, część pierwsza: Rustin Parr

Alone in the Dark: The New Nightmare na PC, PS3 itd. to kolejna odsłona słynnej serii survival-horrorów zapoczątkowanej w 1992 roku przez firmę I-Motion i wydaną przez francuski koncern Infogrames.

Fabuła

W trakcie zabawy ponownie mamy okazję wcielić się w postać detektywa Edwarda Carnby’ego, aczkolwiek tym razem znacznie różni się on z wyglądu od znanego doskonale z pierwszych trzech części bohatera. Jego oblicze przeszło poważną kurację odmładzającą, dzięki czemu lepiej pasuje do realiów, w jakich rozgrywa się akcja opowieści.

Edward wyrusza na Wyspę Cieni, na której odnaleziono ciało jego najlepszego przyjaciela - Charlesa Fiske’a. Bohater pragnie pomścić jego śmierć, a także ustalić cel prowadzonych przez zamordowanego mężczyznę badań. Co ciekawe, Carnby nie jest jedyną grywalną postacią The New Nightmare. Gracz może się też bowiem wcielić w Aline Cedrac, towarzyszącą protagoniście w wyprawie.

Mechanika

Autorzy w sprytny sposób rozdzielili te dwie postacie. Śmigłowiec, którym podróżują bohaterowie gry, ulega bowiem awarii, w wyniku której Edward i Aline lądują w różnych miejscach tajemniczej posiadłości.

Producenci gry przygotowali dwa odrębne wątki. W zależności od wybranej przez gracza postaci, rozwiązuje się inne zagadki i toczy pojedynki z różnymi typami potworów. Wątek Carnby’ego nastawiony jest w głównej mierze na rozwiązania siłowe, Aline rozwiązuje przede wszystkim różnorakie zagadki.

Wspólny element obu kampanii stanowią natomiast fragmenty badanej posiadłości. Warto również dodać, iż gracz w trakcie zabawy spotyka kilka postaci niezależnych, od których może otrzymać cenne informacje. W grze nie zabrakło również licznych bossów.

Kwestie techniczne

Tytuły z pierwotnej trylogii Alone in the Dark były jednymi z pierwszych gier, w których mogliśmy obserwować trójwymiarową postać poruszającą się po przygotowanym przez producentów dwuwymiarowym środowisku. The New Nightmare, z racji wykorzystania znacznie nowocześniejszego silnika, jest oczywiście atrakcyjniejszy pod względem wizualnym, wykorzystując do stworzenia klimatu zagrożenia między innymi interesującą grę świateł i cieni.

Jednym z kompozytorów odpowiedzialnych za ścieżkę dźwiękową gry jest Steward Copeland, założyciel (wraz ze Stingiem) brytyjskiej grupy The Police.

Ostatnia modyfikacja 31 lipca 2017

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 1136 głosów czytelników.

Alone in the Dark: Koszmar powraca cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Alone in the Dark: Koszmar powraca

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Alone in the Dark: Koszmar powraca Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300 MHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 8MB
  • 1.8 GB HDD
PC
PS2
PS1
PSP
PS3
PS4
PS5