Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGCNPSPPS2XBOX
Okładka BloodRayne (PC)

BloodRayne

Gra akcji TPP o przygodach tytułowej bohaterki – seksownej agentki i pół-wampirzycy. Produkcja rozgrywa się w alternatywnej wersji historii tuż po zakończeniu I wojny światowej.

Akcji | TPP | hack'and'slash | wampiry

Okładka BloodRayne (PC)

data premiery gry:

anulowana

PSP

15paź2002

PS2 XBOX GCN

2maj2003

PC

Gra akcji z elementami horroru osadzona w latach 30-tych XX wieku, gdzie wcielimy się w rolę agentki Blood Rayne. Nie jest ona zwyczajnym człowiekiem, lecz łączy cechy ludzkie i wampirze. Wyszkolona w tajnych laboratoriach rządowych musi wykonać specjalne misje, których celem jest odnalezienie i zlikwidowanie źródeł zła. W pierwszej części musi zmierzyć się z okultystyczną organizacją nazistowską wspomaganą przez armię ghoulów.

Specjalne uzdolnienia Blood Rayne dają jej nieludzką wręcz siłę, niesamowite zdolności akrobatyczne, widzenie w ciemnościach i możliwości przybliżania obrazu, oraz zwalnianie czasu akcji (podobnie jak Max Payne) umożliwiającego unikanie kul przeciwników. Jako pół-wampirzyca Blood Rayne musi zaspokajać swój głód ludzkiej krwi, która jak wiadomo daje wampirom siłę. Na szczęście może się nasycić krwią zabitych przeciwników.

Całośc wykonana jest w całkowicie trójwymiarowym otoczeniu opartym o nowoczesny silnik Infernal Engine autorstwa Terminal Reality, zapewniający szybką akcję z widokiem w perspektywie trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 1811 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI BloodRayne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe BloodRayne

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 700MHz, 128MB RAM, 16 MB akcelerator 3D

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci

BloodRayne - recenzja gry
BloodRayne - recenzja gry

Recenzja 22 sierpnia 2003, 12:20

Mija parę lat (czyt. filmik w grze) i powyższe wydarzenia powracają. Lądujemy w niemieckiej bazie okrętów podwodnych zlokalizowanej w Argentynie. Hitlerowcy pracują tam nad superbronią, jaka miałaby przynieść im zwycięstwo w wojnie. Sprawy są związane z ponadnaturalnymi zawirowaniami, dlatego Rayne dostaje listę i rozkaz zlikwidowania oficerów niemieckich, odpowiedzialnych za całe zamieszanie. Wszędzie natkniemy się na zaalarmowanych żołnierzy, w powietrzu przelatują granaty, celują do nas snajperze – słowem: sporo się dzieje! Z kolei ostatni etap gry rozgrywa się w zamku hitlerowców. Wyhodowali tam prawdziwe mutanty, z którymi walka stanowi spore wyzwanie (np. Beliar), a pod koniec przygody dopadniemy również „sławnego” generała Wulfa, jaki śmiał wcześniej zrobić Rayne niezłe kuku...

PC
PS2
XBOX
GCN
PSP