Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Severance: Blade of Darkness (PC)

Severance: Blade of Darkness PC

Po wiekach od stworzenia Słońca, Księżyca i Ziemi zło budzi się na ziemi siejąc terror i spustoszenie. Potrzebny jest wybraniec, który poniesie święty miecz do zwycięstwa i ostatecznie pokona wroga.

Akcji | TPP | fantasy

PC Windows
Okładka Severance: Blade of Darkness (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lutego2001

Bóg z Chaosu stworzył Ducha Światła i Księcia Ciemności. Drugi z nich zbuntowawszy się posiadł tajemny język stworzenia i sam próbował tworzyć żywe istoty. Jednak nie chciały one słuchać swego nowego pana biorąc część swojej esencji i powołując do życia przeraźliwe potwory i demony. Bóg i Duch Światła próbowali je powstrzymać rozpętując wielką bitwę. Gdy ostatnia ciemna istota została pokonana ich ojciec - Książę Ciemności, został wygnany w czeluście Wszechświata.

Po wiekach od stworzenia Słońca, Księżyca i Ziemi zło budzi się na naszej planecie siejąc terror i spustoszenie. Potrzebny jest wybraniec, który poniesie święty miecz do zwycięstwa i ostatecznie pokona wroga.

Gracz może przyjąć rolę jedną z czterech postaci, z których każda posiada inne cechy i umiejętności. Fabuła gry prowadzi przez 16 różnych środowisk: mroźne pustkowia, pustynie, arabskie pałace, hinduskie świątynie, wulkany, zaginione wyspy, kopalnie. Do dyspozycji jest ponad 100 różnorakiej broni i ponad 100 typów przedmiotów, które można: podnieść, złamać, rzucić oraz używać jako broni. Na drodze spotkać możemy ok. 25 ras wrogów i ponad 100, zagadek, pułapek i śmiercionośnych mechanizmów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 2070 głosów czytelników.

Gry podobne do Severance: Blade of Darkness

Wymagania wiekowe Severance: Blade of Darkness

16+

Wymagania sprzętowe Severance: Blade of Darkness

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Severance: Blade of Darkness - recenzja gry
Severance: Blade of Darkness - recenzja gry

Recenzja 5 kwietnia 2001, 11:09

Bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie „tajnych ciosów”. Kiedy znajdujemy jakąś broń, możemy naciskając F1 sprawdzić, czy da się wykonać nią jakąś specjalną kombinację. Warto dodać, że korzystając z nich bohater zadaje wprawdzie zwiększone obrażenia, lecz sam też jest bardziej wystawiony na ciosy przeciwnika. Poza tym po jednej takiej serii musi odpocząć, ponieważ wymagają one strasznego wysiłku. Początkowe „kombosy” są dosyć proste do wykonania, ale zadają niewiele obrażeń. Jednak kiedy dochodzimy do połowy gry, rany zadawane bronią stają się już naprawdę poważne, a wykonanie superciosu powoduje (z reguły, gdyż zdarzają się wyjątki) natychmiastową śmierć przeciwnika.