Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Die by the Sword (PC)
OkładkaDie by the Sword (PC)

Die by the Sword PC

Die by the Sword jest przygodową grą akcji z rozbudowanym elementem walki bronią białą. Gracz wciela się w szermierza imieniem Enric, który przemierza pełen niebezpieczeństw, fantastyczny świat w poszukiwaniu zaginionej siostry - Mayi.

Akcji | FPP | TPP | fantasy

Die by the Sword Premiera PC

15kwietnia1998

pudełko PL

20czerwca2000

producent: Treyarch wydawca: Interplay Entertainment wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Die by the Sword to przygodowa gra akcji przenosząca nas do mrocznych i niebezpiecznych katakumb. Jest to typowa labiryntówka łącząca elementy walki, odkrywania nowych lokacji, omijania pułapek oraz rozwiązywania zagadek logicznych. W grze, jako doskonały szermierz Enric, przenosimy się do zapomnianego przez wszystkich świata, zamieszkałego przez inteligentne potwory i pełnego niebezpiecznych pułapek, a naszym celem jest odnalezienie porwanej siostry o imieniu Maya.

Enric, uzbrojony w miecz będzie musiał zmierzyć się z niebezpiecznymi przeciwnikami, takimi jak ogry, koboldy, orkowie, nieumarli oraz inne nieziemskie stworzenia. Akcja toczy się w lochach i podziemiach opanowanych przez obślizgłe kreatury. Wszystko wykonane jest w trójwymiarowym otoczeniu, dając nam dowolność w oglądaniu świata i poruszania się w nim. Po drodze napotkamy dużo urozmaiconych lokacji, takich jak obszerne jaskinie, głębokie przepaści czy niestabilne podziemne lochy. Wszystko oglądać możemy z perspektywy trzeciej lub pierwszej osoby.

W grze zastosowano nowatorski system VSIM, dzięki któremu gra dosyć wiernie odzwierciedla walkę na miecze, uwzględniając zamach, sposób cięcia oraz moment przygotowania do następnego pchnięcia. Możemy zadawać ciosy precyzyjnie wybierając miejsce uderzenia, powodując konkretne uszkodzenia ciała u przeciwników, co obniża ich sprawność bojową.

Oprócz misji uratowania siostry możemy wykorzystać opcje treningu do zapoznania się z możliwościami naszej postaci oraz przećwiczenia kilku rodzajów pchnięć i bloków mieczem. W trybie Arena, przeznaczonym do rozgrywki wieloosobowej, można toczyć pojedynki nawet z czterema osobami jednocześnie.

  • Symulacja walki mieczem z widokiem w trzeciej lub pierwszej osobie.
  • Technologia VSIM oddająca naturalne ruchy postaci podczas walki bronią białą.
  • Wiele pchnięć szermierczych, które możemy ustawić w combosy za pomocą edytora ruchów.
  • Tryb multiplayer umożliwiający walkę na arenie do 4 graczy jednocześnie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 194 głosów czytelników.

Die by the Sword cena w dniu premiery: 20 PLN

Wymagania wiekowe Die by the Sword: 16+

Die by the Sword Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM