Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Rune (2000) (PC)

Rune (2000) PC

Rune Classic

Przygodowa gra akcji osadzona w świecie opartym na mitologii nordyckiej. Fabuła przenosi nas w czasy, gdy Wikingowie podbijali zimny i posępny świat, a pogaństwo rządziło niepodzielnie na ziemiach Północy.

Akcji

PC Windows
Okładka Rune (2000) (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października2000

22grudnia2000

pudełko PL

Rune to przygodowa gra akcji osadzona w mitologii skandynawskiej. Fabuła przenosi nas w czasy Wieków Ciemności, gdy Wikingowie podbijali zimny i posępny świat, a pogaństwo rządziło niepodzielnie na ziemiach Północy. Gracz wcielając się w Ragnara - młodego Wikinga wojownika, musi pokonać potwory z nordyckich mitów i odkryć źródło zła, które wyniszcza jego lud. Oparta na silniku graficznym z Unreal Tournament, gra pozwala nam pokonać 25 poziomów tajemniczego, ciemnego i mitycznego świata Wikingów.

Dzięki zaawansowanemu systemowi animacji ciała, Ragnor, jak i inne żywe stworzenia poruszają się zgrabnie i naturalnie. Gra przesiąknięta jest starożytną nordycką mitologią, obok Wikingów, egzystują w niej inne kreatury pochodzące z legend, a wiele jej poziomów rozpostartych zostało na tle historycznych lub mitologicznych wydarzeń, np. Muspelheim (Underworld) i Thorstadt (twierdza Czarnych Wikingów). Podkład dźwiękowy podkreśla klimat barbarzyńskich czasów (szczęk szabli, gruchot tarcz) i niesamowitą atmosferę otaczającego świata (okrzyki dobiegające z lochów, echo, wycie wilków wycieńczonych mrozem oraz rozmowy Czarnych Wikingów).

Zachowanie postaci w grze jest na tyle realistyczne na ile było możliwe uzyskanie takiego efektu. Słabe kreatury będą atakować na miarę swoich mocy i będą czekały na wsparcie innych, natomiast mocniejsze nawet samotnie bezlitośnie sieją zniszczenie. Nasze szanse w walce wzrastają, gdy w odpowiednim momencie wyprowadzamy ciosy i uniki. Możemy również zbierać specjalne punkty zdrowia, broń i inne wyrzucone lub zużyte przedmioty. Opcje gry sieciowej pozwalają na rywalizację gladiatorów na krwawej arenie w grze wieloosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 876 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159 PLN

Gry podobne do Rune (2000)

Wymagania wiekowe Rune (2000)

16+

Wymagania sprzętowe Rune (2000)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Rune - recenzja gry
Rune - recenzja gry

Recenzja 18 grudnia 2000, 15:30

Jak już wcześniej wspomniałem “Rune” to gra z gatunku TPP czyli osobę naszego bohatera oglądamy z tej zdecydowanie mniej ciekawej strony. Ostatnimi czasy ten gatunek gier został odrobinę zaniedbany. Dobra, dobra, wiem, że jest przecież Lara i ta nowa, metalowa, jej odmiana. Ale, moim zdaniem, są to gry raczej dla miłośników gier totalnie zręcznościowych, gdyż więcej tam skakania niż walki. Ostatnią grą z tego gatunku, który oprócz elementów zręcznościowych niósł ze sobą również większą dawkę adrenaliny, był “Heretic II”. I to właśnie, gdybym musiał, do tej gry bym porównywał “Rune”. Na szczęście nie muszę. A jeśli ktoś zupełnie nie lubi TPP i marzy o FPP, to w tej grze może... Ale odkryjcie to już sami.