Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2017, 12:13

autor: Adrian Werner

Rune: Ragnarok - po 17 latach studio Human Head ujawniło kontynuację swojej najpopularniejszej gry

Zespół Human Head zapowiedział kontynuację wydanej siedemnaście lat temu gry Rune. Produkcja otrzymała tytuł Rune: Ragnarok i zmierza na pecety.

RUNE: RAGNAROK W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Human Head Studios
  2. Wydawca: Human Head Studios
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PC

Studio Human Head sprawiło nam dużą niespodziankę zapowiadając Rune: Ragnarok, czyli kontynuację Rune z 2000 roku. Produkcja zmierza wyłącznie na PC i na razie autorzy nie są gotowi podać planowanej daty premiery.

Co ciekawe, Rune: Ragnarok ma się mocno różnić od pierwszej części. Zamiast gry akcji z liniowymi mapami otrzymamy sandboksowe RPG z otwartym światem. Gracze opowiedzą się po stronie jednego z kilku nordyckich bóstw i wybór ten zadecyduje, do jakich specjalnych zdolności otrzymają dostęp. Podczas zabawy będziemy m.in. przeprowadzali najazdy na wrogie wioski, walczyli z umarłymi, żeglowali przez morze ku nowym krainom oraz konstruowali coraz potężniejsze uzbrojenie.

Udostępnione przez autorów informacje są na razie dosyć skromne. - Rune: Ragnarok - po 17 latach studio Human Head ujawniło kontynuację swojej najpopularniejszej gry - wiadomość - 2017-08-29
Udostępnione przez autorów informacje są na razie dosyć skromne.

Przede wszystkim zajmiemy się jednak walką. Autorzy obiecują rozbudowany i bardzo brutalny system o mocno zręcznościowych mechanizmach, za pomocą którego zmierzymy się z obszerną galerią wrogów, obejmującą zarówno ludzkich przeciwników, jak i różnorodne potwory.

Na razie niewiele wiadomo na temat fabuły. Akcja gry toczyć się będzie siedem lat po rozpoczęciu Ragnaroku. Nic nie wskazuje na to, aby bogowie mieli zaprzestać walk, więc ludzkość postanawia własnymi rękoma doprowadzić do końca apokalipsy. Osiągnięcie tego celu wymagać będzie wymordowania przynajmniej części z nordyckiego panteonu.

Na tym niestety kończą się udostępnione przez autorów informacje. Twórcy obiecują jednak, że wkrótce poznamy więcej konkretów odnośnie Rune: Ragnarok.

  1. Oficjalna strona gry