Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2017, 13:13

autor: Góral

Fallout 4 z płatnymi modami

Fallout 4 na PC-ty doczekał się wersji beta Creation Club (Klubu twórczości), czyli programu, w ramach którego sprzedawane są specjalne dodatki tworzone nie tylko przez dewelopera, ale i fanów gry. We wrześniu analogiczna usługa zostanie otwarta dla The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition.

Pamiętacie jeszcze sytuację sprzed dwóch lat, kiedy to w sklepie Valve pojawiła się możliwość sprzedawania modyfikacji? Na początek oddano taką opcję posiadaczom słynnego RPG The Elder Scrolls V: Skyrim i choć szybko wycofano się z tego pomysłu, to Bethesda postanowiła spróbować raz jeszcze. Mowa o Creation Club (Klubie twórczości) do gry Fallout 4, który zadebiutował wczoraj na Steamie w wersji beta, a dziś ma się ukazać także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Creation Club, czyli płatne mody, zatwierdzone przez Bethesdę. - Fallout 4 z płatnymi modami - wiadomość - 2017-08-31
Creation Club, czyli płatne mody, zatwierdzone przez Bethesdę.

No dobra, ale o co chodzi? Deweloper postanowił sprzedawać dodatkową zawartość, która została wyprodukowana nie tylko przez niego, ale także przez „zewnętrznych partnerów producenckich, w tym najlepszych twórców wśród społeczności”. Modyfikacje takie są dokładnie sprawdzane i w pełni kompatybilne z grą, dodatkami itd. Można więc powiedzieć, że to takie DLC, tyle że nie zawsze robione przez twórców gry.

Aby zaopatrzyć się w tego typu mody/dodatki (jak zwał, tak zwał), trzeba wydać specjalne kredyty. Na start dostaje się 100 sztuk, a kolejne można dokupić w PlayStation Store, Xbox Live i na Steamie. Obecnie da się za nie nabyć takie elementy jak np. widoczny poniżej chiński pancerz maskujący. Oprócz niego udostępniono modułowy plecak wojskowy, skafander kosmiczny M. Yu z gry Prey, koński pancerz wspomagany, kilka broni czy lakiery na Pip-Boya. Krótko pisząc, nic specjalnego, ale kto wie co przyniesie przyszłość?

Chiński pancerz maskujący dla miłośników… maskowania się.
Chiński pancerz maskujący dla miłośników… maskowania się.

Firma Bethesda poinformowała także, że Creation Club zadebiutuje w przyszłym miesiącu w kolejnej grze – The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition. Zaznaczono jednocześnie, że zwykłe mody, spoza programu, pozostają bezpłatne, a sam system cały czas jest otwarty dla wszystkich, więc jeżeli tylko chcecie, to możecie dalej tworzyć i udostępniać za darmo nowe projekty.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.