Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2017, 12:10

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

War of the Chosen - dodatek do XCOM 2 zadebiutował na PC-tach

Od dziś posiadacze gry XCOM 2 mogą nabyć duże rozszerzenie War of the Chosen. Za dwa tygodnie dodatek ukaże się także na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Ponadto w sieci już od jakiegoś czasu można czytać recenzje DLC, które są zdecydowanie pozytywne.

Zapowiedziany w czerwcu bieżącego roku dodatek War of the Chosen do gry XCOM 2 zadebiutował w wersji na komputery osobiste. Jeżeli posiadacie „podstawkę”, która jest wymagana do zabawy, to rozszerzenie nabędziecie na Steamie w cenie 39,99 euro (ok. 170 zł). Lepiej jednak zaznajomić się z ofertami polskich sprzedawców (znajdziecie je w ramce obok), gdyż oferują oni kody na DLC w niższych cenach. Produkcja ukaże się także na konsolach Xbox One (169,99 zł) i PlayStation 4 (169 zł), ale na jej premierę musicie poczekać do 12 września.

War of the Chosen to drogie, ale udane rozszerzenie. - War of the Chosen - dodatek do XCOM 2 zadebiutował na PC-tach - wiadomość - 2017-08-31
War of the Chosen to drogie, ale udane rozszerzenie.

Jak na zwykły dodatek, cena wydaje się być zawyżona - w końcu rozszerzenie kosztuje właściwie tyle, po ile sprzedawane są na komputerach nowe, duże produkcje. W sieci pojawiły się już jednak recenzje, z których wynika, że może i tanio nie jest, ale i tak warto rozważyć zakup. Tytuł oferuje szereg mniejszych i większych nowości, dodatkowe atrakcje na mapie strategicznej, niewidzianych wcześniej wrogów itd. Wszystko to przekłada się na wiele godzin rozgrywki – nasz recenzent spędził z produkcją ponad 30 godzin, więc zdecydowanie nie jest to byle jaki dodatek.

Pozostali dziennikarze również chwalą projekt, dzięki czemu średnia jego ocen w serwisie Metacritic wynosi aż 88 punktów. Jeżeli więc przebolejecie cenę, to z pewnością nie będziecie zawiedzeni.

Wybrane recenzje War of the Chosen: