Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONE
Okładka XCOM 2: War of the Chosen (PC)

XCOM 2: War of the Chosen

Dodatek do gry XCOM 2 opracowany przez studio Firaxis Games. Fabuła koncentruje się na tytułowych Wybranych – nowym typie agentów na usługach ADVENT-u, którzy starają się schwytać dowódcę grupy XCOM.

To jest dodatek do gry XCOM 2.

Strategiczne | science fiction | turowe

Okładka XCOM 2: War of the Chosen (PC)

producent: Firaxis Games

wydawca: 2K Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

29sie2017

PC

12wrz2017

PS4 XONE

XCOM 2: War of the Chosen to wydany na platformę PC, PS4 i XONE dodatek do turowej strategii XCOM 2. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, więc do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Obie produkcje opracowało studio Firaxis Games, mające na koncie również takie pozycje jak Sid Meier’s Civilization VI czy Sid Meier’s Pirates!.

Fabuła

War of the Chosen mocno rozbudowuje kampanię dla pojedynczego gracza. Wrogie siły ADVENT w celu schwytania dowódcy grupy XCOM zaczynają korzystać z nowego typu agentów w postaci tytułowych Wybranych. Pod tą nazwą kryją się najbardziej niebezpieczni weterani walczący po stronie Obcych. Ci bezwzględni specjaliści zaczynają porywać naszych podwładnych, aby potem torturami wymusić na nich zdradzenie cennych informacji.

Mechanika

Największą nowością w War of the Chosen są wspomniani Wybrani. Ich skuteczność jest tak duża, że pełnią nawet ważną rolę na płaszczyźnie strategicznej, gdzie rozpoczynają niszczenie naszych globalnych operacji.

Wydany na platformę PC, PS4 i XONE dodatek XCOM 2: War of the Chosen wprowadza także trzy nowe niezależne frakcje rebelianckie – Reapers (żniwiarze), Skirmishers (renegaci) oraz Templars (templariusze); każda z nich posiada własną klasę bohatera. Ich rola nie ogranicza się tylko do misji. Podczas rozgrywki na płaszczyźnie strategicznej konieczne jest utrzymywanie dobrych relacji z tymi grupami, gdyż tylko wtedy będziemy mogli liczyć na ich pomoc. Wzmocnieniu uległy również siły Obcych, do których dołączyły trzy śmiercionośne gatunki kosmitów.

Ponadto dzięki XCOM 2: War of the Chosen kampania wzbogaciła się o dodatkowe lokacje i cele misji. Możemy walczyć m.in. w porzuconych miastach, które stały się celem ataku broni biologicznej w trakcie pierwszej inwazji kosmitów, w podziemnych tunelach oraz na terenach, gdzie roślinność została przeobrażona przez obcą technologię.

Co ciekawe, w ruinach dawnych metropolii natykamy się na frakcję Lost (zagubieni), powstałą ze zmutowanych ludzi. Istoty te nienawidzą zarówno nas, jak i Obcych, a zachowaniem przypominają bardziej bezmyślne zombie niż sprytnych żołnierzy ADVENT.

Rozszerzenie wprowadza także nowe zdolności dla żołnierzy, jak również implementuje system SITREP, który losowo modyfikuje niektóre elementy misji, tak aby każda rozgrywka oferowała trochę inne wyzwania. Listę nowości zamyka tryb wyzwań, w ramach którego autorzy regularnie przygotowują dla graczy nowe zadania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 164,90 PLN

Gry podobne do XCOM 2: War of the Chosen

Klasyfikacja PEGI XCOM 2: War of the Chosen

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe XCOM 2: War of the Chosen

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 65 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Quad Core 3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/Radeon HD 7990 lub lepsza
 • 70 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
Recenzja dodatku War of the Chosen do gry XCOM 2 – 100 zmian w cenie pełniaka
Recenzja dodatku War of the Chosen do gry XCOM 2 – 100 zmian w cenie pełniaka

Recenzja 24 sierpnia 2017, 16:00

Równie miłą nowością, jak wspomniane nowe taktyki wybrańców, są ich osobowości. Wrogowie, choć różnią się charakterami, okazują się dość gadatliwi, więc powoli coraz lepiej ich poznajemy. Nie jest tak, że twórcy z Firaxis stworzyli niezapomniane kreacje – do czynienia mamy z kliszami i wyświechtanymi schematami, a dwie postacie (łowczy i zabójczyni) zlewały mi się w jedno, ale nikt przecież nie oczekiwał nieprzyjaciół na wzór Vaasa Montenegro z Far Crya 3.

PC
PS4
XONE