Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2021, 11:43

autor: Adrian Werner

XCOM 2 Long War of the Chosen - mod jest prawie gotowy

Twórcy wielkiego moda Long War of the Chosen do XCOM 2 ogłosili, że wkrótce zadebiutuje wersja 1.0. Projekt można przetestować już teraz dzięki edycjom beta.

Fanowski zespół Team LWOTC poinformował, że wyczekiwany mod Long War Of The Chosen do XCOM 2 jest prawie gotowy. Projekt można testować już od pewnego czasu (kilka dni temu ukazała się beta 4), ale twórcy mają na myśli wydanie 1.0. Oczywiście jego premiera nie będzie oznaczać końca prac i autorzy mają w planach dalsze rozwijanie modyfikacji.

Long War Of The Chosen już teraz jest największym modem do XCOM 2. Jak można wywnioskować z tytułu, projekt rozwija kultową modyfikację Long War 2 tak, aby mogła wykorzystać liczne nowości i ulepszenia z dodatku XCOM 2: War of the Chosen.

XCOM 2 Long War of the Chosen - mod jest prawie gotowy - ilustracja #1
Autorzy Long War 2 zajmują się obecnie komercyjnymi projektami, więc zadania zaadaptowania moda do XCOM 2: War of the Chosen podjął się nowy zespół.

Long War Of The Chosen oferuje wszystko to, co Long War 2, ale wprowadza również wiele ulepszeń. Poza zaadaptowaniem do rozgrywki zawartości dodatku, projekt mocno poprawia także AI przeciwników. Wprowadzano również nowe umiejętności, zmodyfikowano system rozwoju jednostek oraz poprawiono balans kampanii.

Warto na koniec dodać, że zadania zaadaptowania Long War 2 na potrzeby rozszerzenia podjął się nowy zespół, gdyż autorzy pierwowzoru jakiś czas temu przestawili się na tworzenie komercyjnych gier i obecnie są zajęci produkcją swojego pierwszego tytułu w postaci Terra Invicta. Prace nad tym tytułem trwają już wiele lat, ale ostatnio - po tym, jak w zeszłym roku zespołowi udało się uzyskać ponad 215 tysięcy dolarów podczas zbiórki na Kickstaterze - wyraźnie przyśpieszyły.

O co tyle krzyku?

Projekt budzi duże emocje, gdyż Long War 2 to najważniejszy mod do XCOM 2 i brak jego współpracy z dodatkiem War of the Chosen był dużym problemem dla społeczności.

Long War 2 znacząco wydłuża rozgrywkę i czyni ją trudniejszą oraz bardziej różnorodną. Z tym modem jednorazowe przejście kampanii zajmuje około 100-120 misji, pozwalając nam rozegrać prawdziwą wojnę z obcymi. Projekt dodaje także frakcję AI Advent, która próbuje przeciwdziałać naszym akcjom na mapie strategicznej. Projekt wprowadza też świeże rozwiązania, takie jak mechanikę infiltracji oraz zarządzanie zasobami kryjówek, wymuszające gromadzenie dla nich surowców, danych wywiadowczych i rekrutów. Rozszerza także listę klas, broni oraz gatunków kosmitów.

  1. Long War Of The Chosen – pobierz mod
  2. Long War for War of the Chosen - oficjalna strona w serwisie GitHub
  3. Recenzja dodatku War of the Chosen do gry XCOM 2 – 100 zmian w cenie pełniaka
  4. Recenzja gry XCOM 2 - drugie UFO, czyli wróg poznany
  5. XCOM 2 - poradnik do gry