Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Xenonauts 2 (PC)

Xenonauts 2 PC

Kontynuacja osadzonej w realiach science fiction turowej gry strategicznej studia Goldhawk Interactive, powstałej jako duchowy spadkobierca klasycznego UFO: Enemy Unknown.

Strategiczne | science fiction | turowe | taktyczne | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka Xenonauts 2 (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2021

wczesny dostęp

2022

2022

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Xenonauts 2 to wydana na pecety turowa strategia autorstwa zespołu Goldhawk Interactive. Gra jest kontynuacją Xenonauts z 2014 roku i obie produkcje opracowano jako duchowych spadkobierców klasycznego UFO: Enemy Unknown.

Fabuła

Pod względem fabularnym Xenonauts 2 nie stanowi kontynuacji pierwszej części i prezentuje alternatywną wersję znanego z pierwowzoru scenariusza inwazji obcych na Ziemię w trakcie zimnej wojny. Rezultat tego jest taki, że nie zaczynamy rozgrywki ze zdobyczami bazującymi na technologii kosmitów i zmuszeni zostajemy do rozpoczęcia wojny od zera.

Mechanika

W wydanym na platformę PC Xenonauts 2 podstawowe fundamenty rozgrywki pozostały takie same jak w pierwowzorze. Ponownie więc otrzymujemy turową strategię, w której rozgrywka podzielona została na zarządzanie bazami, co obejmuje werbowanie żołnierzy, prowadzenie badań naukowych i gospodarowanie budżetem, oraz misje bojowe wymagające dowodzenia kilkuosobowym oddziałem żołnierzy. Jednocześnie wprowadzonych zostało sporo zmian i ulepszeń. Autorzy porzucili dwuwymiarową grafikę na rzecz pełnego 3D. W rezultacie gra jest nie tylko ładniejsza, ale również ciekawsza, dzięki możliwości swobodnego operowania kamerą oraz wprowadzeniu realistycznego systemu fizyki rządzącego reakcjami otoczenia i trajektoriami pocisków.

Spore ulepszenia zaszły w systemie walki podczas misji lądowych. Otrzymaliśmy możliwość niszczenia statków obcych, pojawiły się nowe opcje taktyczne związane z ukształtowaniem terenu, a arsenał taktyczny gracza rozszerzył się o masę dodatkowych elementów, takich jak podwładni dysponujący zdolnościami parapsychicznymi. Jeszcze większe zmiany zaszły w mechanice walki powietrznej, która przestawiona została na tryb turowy i pozwala na wykorzystanie dużej liczby jednostek.

Nowości czekają na nas także w trybie strategicznym. Tym razem mamy znacznie więcej swobody w prowadzeniu badań oraz wybieraniu kierunku rozwoju naszej grupy. Ulepszenia spotkały również frakcję obcych. Została wyposażona w skuteczniejsze moduły sztucznej inteligencji, a jej szeregi są bardziej różnorodne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Gry podobne do Xenonauts 2

Wymagania wiekowe Xenonauts 2

12+

Wymagania sprzętowe Xenonauts 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4690 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-7600 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10
Xenonauts 2 wkrótce we wczesnym dostępie - sprawdź wymagania sprzętowe
Xenonauts 2 wkrótce we wczesnym dostępie - sprawdź wymagania sprzętowe

wiadomość23 stycznia 2019

Na kilka tygodni przed debiutem we wczesnym dostępie w serwisie Steam pojawiła się karta gry Xenonauts 2 – turowej strategii od studia Goldhawk Interactive, będącej duchowym spadkobiercą znanej serii X-COM. Informacje sugerują, że tytuł będzie wymagał bibliotek graficznych DirectX12.

Xenonauts 2 - gra w stylu UFO: Enemy Unknown doczekała się dema
Xenonauts 2 - gra w stylu UFO: Enemy Unknown doczekała się dema

wiadomość25 lutego 2017

Zapowiedziane w 2016 roku Xenonauts 2 doczekało się wersji demonstracyjnej. Pozwala ona pobawić się fragmentem produkcji pochodzącym z wersji pre-alpha.

Zapowiedziano Xenonauts 2 - kontynuację duchowego spadkobiercy UFO: Enemy Unknown
Zapowiedziano Xenonauts 2 - kontynuację duchowego spadkobiercy UFO: Enemy Unknown

wiadomość4 lutego 2016

Studio Goldhawk Interactive poinformowało, że pracuje nad turową strategią Xenonauts 2, czyli kontynuacją gry, którą zaprojektowano jako duchowego spadkobiercę UFO: Enemy Unknown. Część druga wprowadzi m.in. grafikę 3D oraz nową mechanikę potyczek powietrznych.