Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Rune II (PC)
OkładkaRune II (PC)

Rune II PC

Rune II: Decapitation Edition | Rune: Ragnarok

Survivalowe RPG akcji, będące kontynuacją popularnego Rune z 2000 roku, osadzone w fantastycznym otwartym świecie rodem z mitologii nordyckiej. Sercem Rune II jest rozbudowany system walki o mocno zręcznościowym charakterze oraz wysokim poziomie brutalności.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | mitologia nordycka | survival | kooperacja | crafting | wikingowie | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rune II Premiera PC

12listopada2019

Steam

13listopada2020

producent: Studio 369 wydawca: Ragnarok Game LLC Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rune II

Valheim

Fallout 76

ARK: Survival Evolved

Rune II: Decapitation Edition to osadzony w nordyckim uniwersum erpeg akcji typu hack’and’slash, będący kontynuacją gry z 2000 roku. Produkcję sequela rozpoczęło studio Human Head, odpowiedzialne również za powstanie pierwszego Rune, jednak po sabotażu na własnym projekcie i ostatecznym jego porzuceniu, prace nad rozwojem tytułu przejęło Studio 369.

Fabuła

Akcja Rune II osadzona jest w Midgardzie – jednym z dziewięciu nordyckich światów, zamieszkanym przez ludzi, który za sprawą Lokiego pogrążył się właśnie w wieczystym chaosie. Gracz wciela się w wojownika – wybrańca, który wyrusza w podróż po Wiekach Ragnaroku (polu walki nordyckich bóstw) w celu odnalezienia i unicestwienia przebiegłego boga. By móc go zniszczyć, musi wykuć tę samą broń, której Loki używa w walce. Nie jest to jednak łatwe, gdyż trasa usiana jest różnego typu niebezpieczeństwami, a jego plany mogą zniweczyć nawet sami członkowie nordyckiego panteonu.

Gameplay

Rune II to gra nastawiona przede wszystkim na walkę. Gracz przemieszcza się po otwartym świecie eksplorując, zdobywając doświadczenie oraz zaopatrując swoją postać w coraz lepszą broń do walki z przeciwnikami.

Żeby ocalić Midgard przed totalną zagładą, grający musi zmierzyć się z legendarnymi stworami, gigantami, wściekłymi bestiami oraz wojownikami zarówno ze świata żywych, jak i umarłych. Kraina jest bardzo rozległa i zróżnicowana. Bohater przemieszcza się po górzystych terenach, toruje sobie drogę przez usłane trupami pola, eksploruje pełne niebezpieczeństw lochy, a w przerwach broni wiosek przed atakami groźnych hord Lokiego.

Gracz ma możliwość pozyskania unikalnych zdolności, pomocnych w walce z finalnym bossem, jeżeli odda cześć jednemu z nordyckich bogów. Może wybierać między trzema bóstwami: Thorem, którego błogosławieństwo napełnia siłą, Hel, przekazującą władzę nad umarłymi lub Odynem, zapewniającym dodatkową ochronę podczas starcia. Gracz ma też prawo odrzucić oferty bogów i obrać ścieżkę pogańskiego wojownika.

Dzięki gromadzonemu przez bohatera doświadczeniu odblokowywane są kolejne pola na drzewku umiejętności. Połączenie z Thorem, Hel lub Odynem zapewnia postaci dostęp do jednego z zestawów unikalnych umiejętności (ponad 20 specjalnych zdolności od każdego z bogów). Wśród skilli pojawiają się takie jak furia berserków, rzucanie piorunami czy też przyzywanie sojuszniczych stworzeń, pomocnych w trakcie walki.

W czasie potyczki gracz korzysta z różnych technik ataku, oszałamiając wrogów combosami i wykańczając za pomocą ostatecznych ciosów, rozczłonkowując, odcinając głowy, ćwiartując lub też zmieniając ich ciała w jedną, krwawą miazgę. Oderwane kończyny mogą posłużyć jako trofea, a nawet zostać wykorzystane do walki w następnych starciach. Nową broń grający może zdobyć również podczas eksploracji lub też stworzyć samodzielnie.

Rozciągające się pod Midgardem podziemia, stanowiące zespół wielopoziomowych labiryntów, skrywają drogocenne skarby, potężne artefakty, ale również starożytne zło. Poproszeni przez społeczność graczy, a także zainspirowani klasycznymi poziomami Rune, obecni twórcy gry zaprojektowali lochy w ten sposób, by były wyzwaniem nawet dla najbardziej krzepkich i uzdolnionych wikińskich wojowników. Unikalne sekwencje platform oraz potworni bossowie stanowią więc nie lada przeszkodę.

Poza wycięciem w pień wrogów Midgardu, celem gracza jest również samo przywrócenie do dawnej chwały urodzajnych niegdyś ziem. Zbierając środki na naprawę i odbudowę wiosek, gracz musi na nowo postawić domy, kuźnie oraz inne budynki dla pozbawionej schronienia społeczności, która w podzięce zechce wesprzeć jego sprawę. Nowa siedziba ludzi może być jednak atakowana przez niewolniczą armię Lokiego podczas wydarzenia hordy (Horde Event), gracz musi być więc gotowy w każdej chwili chwycić za broń i odeprzeć atak u boku mieszkańców.

Co-op multiplayer

W grze dostępnych jest kilka trybów rozgrywki. W Rune II można grać zarówno solo, jak i online w trybie kooperacji. W co-op grupa maksymalnie czterech graczy jednoczy siły i wspólnie przedziera się przez usłane niebezpieczeństwami lokacje. Grający mogą naprawiać i budować wiejskie forty, jak też toczyć walki ramię w ramię przeciwko gigantycznym mitycznym istotom, razem też stawiają czoła głównemu bossowi – przebiegłemu bogu Lokiemu.

Rune II posiada również tryb walk PvP (player versus player). Pozwala on na ustalenie, który z graczy zasługuje na miano najpotężniejszego wikinga w Midgardzie.

Kwestie techniczne

Rune II: Decapitation Edition to gra trójwymiarowa, utrzymana w konwencji fotorealistycznej.

Dodatkowe informacje

Gra Rune II została pierwotnie zaprojektowana przez studio Human Head. Prace nad sequelem przebiegały całkiem spokojnie aż do premiery w listopadzie 2019 roku. Rune II została wydana w formie pseudo-wczesnego dostępu, a dzień później Human Head Studios zniknęło. Początkowy kiepski stan techniczny zniechęcił fanów do tytułu. Dopiero po czasie ekipie Ragnarok Game udało się odzyskac kod źródłowy i przystąpić do pracy nad Rune II: Decapitation Edition.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 1,9 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.7 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Rune II cena w dniu premiery: 79,00 PLN

Wymagania wiekowe Rune II: 18+

Rune II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4340 3.6 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4590 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 470 lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit