Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2020, 19:17

autor: Froozyy

Koniec draki o Rune 2? Deweloper oddał wydawcy kod gry

Deweloperzy z zamkniętego studia odpowiedzialnego za stworzenie Rune II oddali wydawcy pliki oraz kod źródłowy gry, dzięki czemu ten będzie w stanie dalej kontynuować prace nad tytułem. Kwestia odszkodowania oraz zwrotu kosztów produkcji nadal nie została rozwiązana.

Wydawca Rune II odzyskał pliki powiązane z grą. - Koniec draki o Rune 2? Deweloper oddał wydawcy kod gry - wiadomość - 2020-01-04
Wydawca Rune II odzyskał pliki powiązane z grą.

Na początku grudnia zeszłego roku mogliście przeczytać o aferze wokół gry Rune II. Studio Human Head odpowiedzialne za stworzenie tej produkcji zostało zamknięte dzień po jej premierze. Zaraz po tym grupę deweloperów postanowiła zatrudnić Bethesda pod zupełnie nowym szyldem - Roundhouse Studios. Autorzy gry zostali jednak pozwani przez wydawcę Rune II – Ragnarok Game – za porzucenie stworzonego przez siebie tytułu.

Sytuacja na tamten moment wydawała się dość skomplikowana. Z jednej strony Ragnarok Game dowiedział się w ostatnim momencie o planach zamknięcia studia tworzącego Rune II, z drugiej chciał na własną rękę rozwijać tytuł po premierze. Przeszkodzili mu w tym jednak autorzy produkcji (a dokładnie deweloperzy z zamkniętego już studia Human Head), którzy odmówili wydania m.in. kodu źródłowego, a nawet sami próbowali wprowadzić niezatwierdzoną aktualizację. W tym przypadku wydawca postanowił sięgnąć po drastyczne środki i pozwał twórców, żądając przede wszystkim oddania zasobów gry, zwrócenia kosztów poniesionych w czasie produkcji oraz 100 milionów dolarów odszkodowania.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że wydawcy udało się odzyskać kod źródłowy oraz pliki powiązane z grą. Po sprawdzeniu, czy wszystko jest kompletne, oraz stworzeniu odpowiednich środowisk, Ragnarok Game będzie w stanie rozpocząć prace nad naprawą największych błędów i problemów. Nie wiadomo jednak, ile to może potrwać. Kwestia roszczeń finansowych nie została jeszcze rozwiązana.

Przed Ragnarok Game stoi nie lada wyzwanie. Gracze, którzy grali w Rune II, narzekają przede wszystkim na fatalną optymalizację oraz brzydką oprawę graficzną. Nie zachwyca także nudny gameplay oraz sporo bugów. Na szczęście odzyskanie plików gry może oznaczać, że wydawca faktycznie nie zamierza porzucić tytułu i naprawi przynajmniej część jego mankamentów.