Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2019, 19:33

autor: Entelarmer

Rune II z datą premiery. Główny wątek starczy na 15 godzin

Studio Human Head udostępniło nowy zwiastun Rune II. Filmik zdradza datę premiery gry, która według twórców ma dostarczyć nam co najmniej 15 godzin zabawy.

Rune II zadebiutuje za dwa miesiące. - Rune II z datą premiery. Główny wątek starczy na 15 godzin - wiadomość - 2019-09-11
Rune II zadebiutuje za dwa miesiące.

Rune II (dawniej Rune Ragnarok) w końcu otrzymał konkretną i – miejmy nadzieję – ostateczną datę premiery. Zespół Human Head Studios udostępnił zwiastun gry zdradzający termin debiutu na 12 listopada. Filmik pokazuje też trzech bogów, spośród których wybierzemy naszego patrona w walce z Lokim i wywołanym przez niego Ragnarokiem. Materiał możecie sprawdzić poniżej.

W międzyczasie ukazał się też artykuł magazynu The Escapist, który miał okazję przeprowadzić wywiad z twórcami. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że na ukończenie głównego wątku Rune II będziemy potrzebować około 15 godzin. Chętni do zwiedzania postapokaliptycznego Midgardu znajdą też sporo zadań pobocznych i wysp do eksplorowania (po rozpoczęciu Ragnaroku świat został zalany), a tym samym spędzą w grze jeszcze więcej czasu. Co ważne, dostępne misje będą częściowo uzależnione od wybranego przez nas bóstwa: Odyna, Thora lub Hel. Każde z nich obdaruje nas też odmiennymi zdolnościami specjalnymi oraz bonusami. Uuwięziona w podziemiu Hel da nam lepszą odporność na trucizny, a Thor zwiększy naszą biegłość we władaniu młotem.

Human Head Studios poruszyło też sprawę kontrowersyjnej decyzji o tymczasowym porzuceniu Steama na rzecz Epic Games Store. Chris Reinhart, dyrektor projektu, powiązał to z beta-testami Rune II, przeprowadzonymi w drugiej połowie 2018 roku. Ekipa uzyskała sporo cennych opinii od graczy, co jednak oznaczało, że potrzebowała o wiele więcej czasu na dopracowanie gry, w tym zmianę wielu kluczowych elementów. Stąd nawiązanie współpracy z Epic Games, co okazało się korzystne dla produkcji. Dzięki temu udało się nie tylko poprawić drugie Rune, ale też dodać m.in. tryb Deathmatch dla 16 graczy, pierwotnie planowany jako popremierowe DLC.

Twórcy wciąż bronią decyzji o przeniesieniu Rune II do sklepu Epic Games. - Rune II z datą premiery. Główny wątek starczy na 15 godzin - wiadomość - 2019-09-11
Twórcy wciąż bronią decyzji o przeniesieniu Rune II do sklepu Epic Games.

Jeśli już mowa o zawartości po premierze, twórcy szykują dla graczy dalsze atrakcje. Znajdziemy wśród nich nowych wrogów, zadania oraz kolejnych bogów, którym będziemy mogli przysiąc posłuszeństwo. Skądinąd wiemy też o umożliwieniu tworzenia fanowskich modów oraz kolejnych trybach wieloosobowych. Na razie jednak trzeba zobaczyć, jak wypadnie debiut Rune II po przeprowadzce na platformę Epic Game Store.