Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2019, 19:38

autor: Entelarmer

Rune zmienia tytuł na Rune 2 i dołącza do oferty Epic Games Store

Zespól Human Head Studios ujawnił przybliżony termin premiery gry Rune II (uprzednio znanej jako Rune - a jeszcze wcześniej jako Rune: Ragnarok). Ukaże się ona latem - lecz nie na Steame, jak dotąd zapowiadano, a w Epic Games Store. Przy okazji twórcy pokazali nowy zwiastun.

Nowe Rune zmieniło tytuł oraz platformę. - Rune zmienia tytuł na Rune 2 i dołącza do oferty Epic Games Store - wiadomość - 2019-05-23
Nowe Rune zmieniło tytuł oraz platformę.

Zespół Human Head Studios chyba lubi zmieniać nazwy swoich produkcji. Taki wniosek można wyciągnąć po dzisiejszym ogłoszeniu na oficjalnej stronie gry Rune II – kontynuacji RPG akcji z 2000 roku, dotychczas znanego po prostu jako Rune, a wcześniej promowanego tytułem Rune: Ragnarok. Nie to jednak jest najważniejszą informacją. W kwietniu dowiedzieliśmy, że deweloeprzy zyskali dodatkowe fundusze, dzięki którym gra pominie fazę wczesnego dostępu i zadebiutuje jeszcze w tym roku. Teraz potwierdzono, że produkcja ukaże się latem… na platformie Epic Games Store. Przy okazji opublikowano też nowy zwiastun prezentujący fragmenty rozgrywki (do obejrzenia poniżej), jak również wywiad ze współzałożycielem Human Head Studios, Chrisem Rhinehartem.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy nagle dowiadujemy się o migracji gry ze Steama na platformę firmy Epic Games (vide afera wokół Metro: Exodus). Jednak w tym przypadku sprawa jest o tyle gorsza, że na platformie Valve odbyły się wszystkie beta-testy Rune II. Co więcej, nigdzie nie ma wzmianki o wysłaniu kluczy Steam osobom, które już zamówiły produkcję, ani o możliwej późniejszej premierze na Steamie, jak miało to miejsce w przypadku Metro: Exodus. Być może dowiemy się o tym w trakcie nadchodzącej sesji pytań i odpowiedzi na Twitchu, zaplanowanej na 24 maja na godzinę 22:00 czasu polskiego. Biorąc jednak pod uwagę zdecydowanie nieprzychylną reakcję na ogłoszenie twórców, transmisja raczej nie przebiegnie spokojnie.

Wielu graczy nie było zachwyconych ostatnim ogłoszeniem Human Head Studios. - Rune zmienia tytuł na Rune 2 i dołącza do oferty Epic Games Store - wiadomość - 2019-05-23
Wielu graczy nie było zachwyconych ostatnim ogłoszeniem Human Head Studios.