Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2019, 20:07

Metro Exodus znika ze Steama [aktualizacja #2]

Firmy Deep Silver i Epic Games zapowiedziały, że Metro Exodus będzie przez rok tytułem ekskluzywnym na platformie Epic Games Store. Tym samym produkcja zniknie ze Steama i wróci dopiero w lutym przyszłego roku.

Skusicie się na Metro Exodus z Epic Games Store? - Metro Exodus znika ze Steama [aktualizacja #2] - wiadomość - 2019-01-29
Skusicie się na Metro Exodus z Epic Games Store?

Aktualizacja 2: Techland opublikował komunikat, w którym informuje, że w pudełkach z grą znajdziemy płyty, a na nich klucze aktywacyjne do Epic Games Store.

Aktualizacja: Napływają sprzeczne doniesienia odnośnie tego, co znajdziemy w pudełkach pecetowej wersji gry. Nowinki z Czech – dokładniej od tamtejszego dystrybutora gry, firmy Playman, i serwisu Zing – sugerują, że będą to „tradycyjne” klucze Steam. Tymczasem serwis Rock, Paper, Shotgun podaje (nie wskazując konkretnego źródła), iż fizyczne kopie aktywujemy w Epic Games Store. Jak sprawy stoją w Polsce? Wciąż czekamy na oświadczenie ze strony naszego rodzimego Techlandu.

Wygląda na to, że jesteśmy świadkami kolejnego etapu batalii o klientów pomiędzy sklepami Epic Games Store i Steam. Na oficjalnej stronie gry Metro Exodus pojawiła się informacja, że produkcja niebawem zniknie z platformy Steam. Stanie się tak, ponieważ firmy Epic Games i Deep Silver podjęły współpracę dotyczącą cyfrowej dystrybucji gry. Oznacza to, że od dzisiaj Metro Exodus kupimy wyłącznie w sklepie Epic Games. Taki stan rzeczy utrzyma się przez rok, jak informuje Deep Silver w komunikacie umieszczonym w centrum społeczności Steama. Po 14 lutego 2020 roku produkcja ponownie zawita w ofercie sklepu Gabe’a Newella.

Zastanawiacie się pewnie, co z ludźmi, którzy zapłacili za grę na Steamie. Na szczęście wszelkie zamówienia przedpremierowe na platformie Valve będą honorowane i dostępne tam do pobrania w dniu premiery. Dotyczy to zarówno Złotej, jak i standardowej edycji. Podobnie będzie w przypadku osób, które zamówiły grę na Steamie i w przyszłości zdecydują się na dokupienie przepustki sezonowej - w takiej sytuacji wszelka dodatkowa zawartość również będzie pobierana z platformy Valve. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Epic Games Store nie zaoferuje żadnych czasowych oraz ekskluzywnych DLC do gry i wszystkie dodatki będą ukazywały się jednocześnie na obu platformach.

Zapytaliśmy polskiego wydawcę - firmę Techland - do jakiej platformy dystrybucji będzie przypisywany klucz w pudełkowej wersji Metro Exodus. Istnieje szansa, zakładając oczywiście, że decyzja została podjęta dziś, że takie edycje będą zawierać klucz przypisywany do Steama. Gdy tylko uzyskamy informację, poinformujemy Was o tym.

Zdecydowanie się na czasowe porzucenie Steama ze strony Deep Silver to duża odwaga. Nie jest to jednak odosobniony przypadek. Wcześniej podobną decyzję podjął Ubisoft, który postanowił, że Tom Clancy’s The Division 2 nie ukaże się na Steamie. Przy okazji zapoczątkowało to długofalową współpracę pomiędzy Ubisoftem a Epic Games, która spowoduje, że wybrane tytuły będą pojawiały się ekskluzywnie na platformach Uplay i Epic Games Store, pomijając Steama.

Przy okazji ogłoszenia rocznej ekskluzywności najnowszej odsłony Metra, Deep Silver zdradziło również, że poprzednie części cyklu (Metro 2033 Redux i Metro: Last Light Redux) ukażą się niebawem w Epic Games Store. Metro Exodus trafi do sprzedaży 15 lutego 2019 roku. Tytuł będzie dostępny na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

Uwaga, jeżeli chcecie złożyć zamówienie przedpremierowe na Steamie, wciąż macie szansę. Musicie się jednak pośpieszyć, bowiem sprzedaż gry Metro Exodus na tej platformie zakończy się jeszcze dzisiaj.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Metro Exodus
  2. Metro Exodus na platformie Steam
  3. Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro
  4. Wymagania sprzętowe Metro Exodus
  5. Metro zajmie sporo miejsca na dysku