Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2019, 12:26

autor: Serek

Techland: pudełkowe Metro Exodus z kluczem Epic Games Store

Wczoraj Metro Exodus zniknęło ze Steama. Niewiadomą pozostawała kwestia pudełkowego wydania produkcji. Dziś Techland opublikował komunikat, w którym informuje, że w pudełkach znajdziemy klucz aktywacyjny do Epic Games Store.

Tak właśnie czują się gracze, którzy chcieli zagrać na Steamie. - Techland: pudełkowe Metro Exodus z kluczem Epic Games Store - wiadomość - 2019-01-29
Tak właśnie czują się gracze, którzy chcieli zagrać na Steamie.

Wczoraj informowaliśmy Was, że Metro Exodus zniknęło ze Steama na rzecz Epic Games Store. Platforma studia Epic Games będzie miała roczną wyłączność na cyfrową sprzedaż tytułu. Ta sytuacja zrodziła naturalne pytania o to, do której platformy otrzymamy klucz aktywacyjny, jeżeli zdecydujemy się na zakup wydania fizycznego. Teraz znamy już odpowiedź. Firma Techland (polski wydawca gry) opublikowała na Facebooku komunikat, w którym ogłasza, że w pudełkach znajdą się klucze do Epic Games Store.

Pojawiło się też sprostowanie ze strony czeskiej firmy Playman. Koniec końców sytuacja u naszego południowego sąsiada wygląda tak samo jak u nas - informacja o steamowych kluczach w pudełkach pecetowej wersji Metro Exodus pojawiła się przedwcześnie i była błędna.

Wiadomość o tym, że Metro Exodus znika ze Steama, wzbudziła spore kontrowersje wśród graczy. Warto jednak pochylić się nad faktem, że o ile gracze i dziennikarze dowiedzieli się o tym dopiero wczoraj, to umowa pomiędzy Epic Games i Deep Silver musiała zostać zawarta dużo wcześniej, skoro w pudełkach znajdą się klucze do Epic Games Store. Ostatecznie przygotowanie wydawnictwa pudełkowego (m.in. tłoczenie płyt i drukowanie okładek) jest długotrwałym procesem.

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego tego roku. Tytuł trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Metro Exodus
  2. Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro
  3. Wymagania sprzętowe Metro Exodus
  4. Metro zajmie sporo miejsca na dysku
  5. Metro Exodus znika ze Steama