Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2019, 12:45

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Zobacz porównanie graficzne PUBG, PUBG Lite i PUBG Mobile

Na YouTubie pojawił się ciekawy materiał, prezentujący porównanie graficzne poszczególnych wydań hitu battle royale od studia PUBG Corp., czyli Playerunknown’s Battlegrounds.

Jak różnią się od siebie poszczególne wersje PUBG? - Zobacz porównanie graficzne PUBG, PUBG Lite i PUBG Mobile - wiadomość - 2019-01-30
Jak różnią się od siebie poszczególne wersje PUBG?

Na kanale youtubowym RiXnZ pojawił się ciekawy film, prezentujący różnice w oprawie graficznej w poszczególnych wersjach Playerunknown’s Battlegrounds – zwykłej, Lite (nazwanej tutaj Project Thai) oraz Mobile. Co dokładnie musieli poświęcić programiści studia PUBG Corp., by umożliwić swojej grze działanie na poszczególnych konfiguracjach i typach sprzętu?

Zmiany są bardzo wyraźne – tak naprawdę tylko w przypadku wersji dedykowanej Steam można mówić o pewnego rodzaju realizmie. W wydaniach Lite i Mobile cięcia w systemie oświetlenia w połączeniu z żywszą paletą barw sprawiają, że stylistyka gry staje się nieco bardziej komiksowa (jest to najwyraźniejsze w przypadku wersji na smartfony). Porty dedykowane słabszym platformom oferują też zauważalnie kanciastą geometrię świata, gorszej jakości wodę, zdecydowanie mniej ostre tekstury oraz znacznie ograniczony zasięg widzenia.

Podstawowe wydanie Playerunknown’s Battlegrounds opuściło program wczesnego dostępu Steam w pod koniec 2017 r. W zeszłym roku zadebiutowały także porty na konsole (dostępne na PlayStation 4 i Xboksie One) oraz urządzenia mobilne (na razie wyłącznie w wersji beta). O darmowym PUBG Lite dowiedzieliśmy się w zeszłym tygodniu. Gra jest obecnie testowana w Tajlandii i nie wiadomo, kiedy trafi do Europy.

  1. PUBG – strona oficjalna
  2. Fortnite Battle Royale kontra PUBG - czym różnią się obie te gry?