Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2019, 12:17

PUBG Lite - darmowa wersja hitu battle royale trafi na PC

Deweloperzy z firmy PUBG Corp. poinformowali, że powstaje darmowa wersja strzelanki Playerunknown’s Battlegrounds dedykowana komputerom. Produkcja, oparta na PUBG Mobile, ma też znacznie niższe wymagania sprzętowe. Wersja Lite jest obecnie testowana w jednym z azjatyckich krajów.

PUBG otrzyma wersję Lite. - PUBG Lite - będzie darmowa wersja hitu battle royale - wiadomość - 2019-01-25
PUBG otrzyma wersję Lite.

W SKRÓCIE:

 1. w Tajlandii testowana jest darmowa wersja PUBG;
 2. wydanie F2P posiada znacznie niższe wymagania sprzętowe;
 3. PUBG Lite ma mniej zawartości niż główna gra, ale posiada własny zespół deweloperski i będzie rozwijane o nowe mapy i funkcje;
 4. nie wiadomo, kiedy darmowa wersja gry trafi do Europy.

Firma PUBG Corp. zapowiedziała, że strzelanka battle royale Playerunknown’s Battlegrounds otrzyma wersję free-to-play – prace nad nią rozpoczęły się podobno w październiku zeszłego roku, a obecnie produkcja jest w fazie beta-testów (niestety na razie wyłącznie w Tajlandii). Co ciekawe, wydanie Lite nie tylko będzie dostępne na Steam (nie ma żadnych informacji o wersjach na inne platformy) całkowicie za darmo, ale też ma charakteryzować się zdecydowanie niższymi wymaganiami sprzętowymi – co z pewnością odbije się na jakości grafiki, ale z drugiej strony pozwoli cieszyć się grą większej liczbie graczy.

Stworzyliśmy grę, w którą można grać nawet na sprzęcie o słabej specyfikacji, takim jak komputery i laptopy ze zintegrowanym układem graficznym – chwalą się twórcy.

Niestety, są i minusy – póki co PUBG Lite posiada zdecydowanie mniej zawartości od głównej wersji gry. Testerzy otrzymali do zabawy jedynie mapę Erangel, na której można grać samotnie, w duecie lub całej drużynie. Z czasem tytuł będzie jednak rozwijany (ma swój własny zespół deweloperski) – przy czym do gry trafią zarówno mapy znane z tradycyjnego PUBG, jak i funkcje i zawartość niedostępne w innych wydaniach.

Wymagania sprzętowe PUBG Lite

 1. Procesor: Core i3 2,4 GHz
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: Intel HD Graphics 4000 (układ zintegrowany)
 4. Dysk twardy: 4 GB wolnego miejsca
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 lub 10

Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do Europy. Przypominamy, że główna wersja Playerunknown’s Battlegrounds wyszła z fazy wczesnego dostępu Steam pod koniec 2017 roku (na Xboksie One wersja 1.0 zadebiutowała we wrześniu 2018 r., zaś cztery miesiące później ukazało się wydanie na PlayStation 4). Omawiany tytuł przez długi czas miał problemy z cheaterami i bugami, jednak deweloperzy włożyli sporo pracy w jego naprawienie i udało im się odzyskać zaufanie graczy.

 1. PUBG – strona oficjalna
 2. Kryzys giganta – czy czas PUBG powoli mija?