Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2019, 12:32

18% deweloperów pracuje już nad grami na następną generację konsol

Z ankiety GDC wynika, że co najmniej 18% deweloperów pracuje już nad grami przeznaczonymi na następną generację konsol.

Zaczynają do nas docierać pierwsze informacje z corocznej ankiety przeprowadzonej wśród deweloperów uczestniczących w konferencji GDC. - 18% deweloperów pracuje już nad grami na następną generację konsol - wiadomość - 2019-01-25
Zaczynają do nas docierać pierwsze informacje z corocznej ankiety przeprowadzonej wśród deweloperów uczestniczących w konferencji GDC.

Jeszcze ponad miesiąc dzieli nas od tegorocznej edycji imprezy Game Developers Conference. Już zaczęły jednak pojawiać się pierwsze ciekawostki związane z ankietami wypełnianymi przez deweloperów. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że wiele zespołów rozpoczęło pracę nad grami przeznaczonymi na kolejną generację konsol.

Następcy PlayStation 4 i Xboksa One wciąż nie zostali oficjalne ujawnieni, ale od dłuższego czasu wiadomo, że firmy Sony i Microsoft mają kolejne konsole. Spośród deweloperów biorących udział w ankiecie 2% pracuje wyłącznie nad grami na kolejną generację, a 16% dzieli uwagę między nią a obecnymi już na rynku platformami. W sumie daje to więc 18%.

Pełne wyniki ankiety prezentują się następująco:

Deweloperzy pracują nad:

Udział:

Wyłącznie nad grami na platformy już dostępne na rynku.

46%

Nie są w stanie obecnie udzielić odpowiedzi.

37%

Zarówno nad grami na platformy już dostępne na rynku, jak i na konsole następnej generacji.

16%

Wyłącznie nad grami na konsole następnej generacji.

2%

Na razie informacje o następcach PlayStation 4 i Xboksa One są bardzo skromne. Analitycy przewidują, że konsole trafią na rynek najwcześniej w przyszłym roku. Warto wspomnieć, że wczoraj pojawiły się doniesienia, według których Xbox nowej generacji zaoferuje wsparcie dla ray tracingu.

Przypomnijmy na koniec, że tegoroczna edycja Game Developers Conference odbędzie się w dniach 18-22 marca tego roku. Podczas imprezy zostaną przyznane nagrody GDC Awards, do których listę nominacji poznaliśmy trzy tygodnie temu.

  1. Oficjalna strona Game Developers Conference