Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 stycznia 2019, 11:34

autor: Czarny Wilk

Resident Evil zostanie zekranizowany jako serial na Netfliksie

Wytwórnia odpowiedzialna za serię filmowych adaptacji kultowych survival horrorów stworzy aktorski serial czerpiący garściami z elementów charakterystycznych pierwowzoru, takich jak ogólny motyw przewodni czy sceny akcji.

Wielu fanów Resident Evil jeszcze nie zdążyło uruchomić debiutującego dzisiaj, świetnie przyjętego remake’u drugiej odslony klasycznej serii survival horrorów o zombie, a na horyzoncie pojawił się kolejny projekt związany z tą marką. Serwis Deadline donosi, że odpowiedzialna za serię filmów z Millą Jovovich w roli głównej niemiecka wytwórnia Constantin Film pracuje nad aktorskim serialem opartym na grach Capcomu.

Na razie nie wiadomo, czy projekt będzie miał więcej wspólnego z grami, czy z serią sześciu filmów. - Resident Evil zostanie zekranizowany jako serial na Netfliksie - wiadomość - 2019-01-25
Na razie nie wiadomo, czy projekt będzie miał więcej wspólnego z grami, czy z serią sześciu filmów.

Serialowy Resident Evil powstaje we współpracy z Netfliksem i według nieoficjalnych doniesień opierać się ma na ogólnych założeniach znanych z gier. Spoiwem opowieści będą więc machinacje złowrogiej korporacji Umbrella, która stworzyła wirusa zamieniającego ludzi i zwierzęta w wyjątkowo niebezpieczne żywe trupy. Twórcy zamierzają skorzystać z charakterystycznych elementów znanych z gier, takich jak rozpoznawalne sceny akcji czy zauważalne przez fanów easter eggi. Aktualnie wytwórnia poszukuje showrunnera, który poprowadziłby cały projekt. Data premiery ani obsada nie są jeszcze znane.

Constantin Film planowało zrebootować filmową serię od 2016 roku, gdy zadebiutowała szósta i ostatnia odsłona filmowego cyklu Paula W.S. Andersona, zatytułowana Resident Evil: Ostatni rozdział. W zeszłym miesiącu zatrudniono nawet Johannesa Robertsa, twórcę Podwodnej pułapki, by napisał scenariusz i wyreżyserował film z nową obsadą. Nie wiadomo, czy serialowy projekt oznacza rezygnację z prac nad tamtym tytułem, choć biorąc pod uwagę sukces gry Resident Evil 2 i szum, jaki panuje teraz wokół marki, bardziej prawdopodobne jest, że wytwórnia zdecyduje się kuć żelazo i stworzyć dwa równoległe projekty.

  1. Recenzja gry Resident Evil 2 – więcej niż remake