Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2019, 09:55

autor: Aquma

Premiera Resident Evil 2

Dziś do sprzedaży trafia remake survival horroru Resident Evil 2 od firmy Capcom. Świetnie przyjęta przez recenzentów produkcja jest dostępna na komputerach oraz konsolach PS4 i Xbox One.

Remake Resident Evil 2 trafia na rynek. - Premiera Resident Evil 2 - wiadomość - 2019-01-26
Remake Resident Evil 2 trafia na rynek.

RESIDENT EVIL 2 W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: Capcom
  2. Wydawca: Capcom
  3. Gatunek: survival horror
  4. Data premiery: 25 stycznia 2019 r.
  5. Platformy: PC (Steam), PS4, Xbox One

Dziś na rynku debiutuje Resident Evil 2 – stworzony przez firmę Capcom remake kultowego survival horroru z 1998 roku. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami) na PC (Steam), PlayStation 4 oraz Xboksie One, w cenie około 249 zł. Z okazji premiery rodzimy wydawca wspomnianego tytułu – firma Cenega – przygotował także okolicznościowy filmik, który możecie obejrzeć poniżej.

W Resident Evil 2 wcielamy się w Leona Kennedy’ego i/lub Claire Redfield (mamy dwie osobne kampanie fabularne) i eksplorujemy opanowane przez zombie, fikcyjne miasto Racoon City. Tytuł zaskarbił sobie przychylność ekspertów (w tym naszego recenzenta – Czarnego Wilka), którzy zachwalają m.in. świetnie zaprojektowaną mechanikę rozgrywki, wspaniałe lokacje i doskonałą oprawę audiowizualną. Osoby, które nie są pewne, czy produkcja przypadnie im do gustu, powinny rozpatrzyć sięgnięcie po półgodzinne demo – szczególnie, że będzie dostępne tylko do końca stycznia.

Główni bohaterowie Resident Evil 2.
Główni bohaterowie Resident Evil 2.

Na naszym forum dyskusyjnym część osób poddaje w wątpliwość premierową cenę Resident Evil 2, twierdząc, że remake nie powinien kosztować tyle, ile pełnoprawna nowa gra, tylko zdecydowanie mniej. Może i mógłbym przyznać rację w przypadku typowego odświeżenia, ale tutaj dostajemy w zasadzie nową produkcję, w której fabuła prezentowana jest inaczej, rozgrywka wygląda odmiennie od tej z pierwowzoru, a lokacje i zagadki zostały stworzone na nowo.

Co więcej, jest to gra nie tylko nowa, ale na dodatek świetna. Horror może i oparty na prostych patentach w stylu „potwór wyskakuje z szafy”, a nie psychologicznych zagrywkach rodem z najlepszych odsłon Silent Hill, jednak mimo to bardzo skutecznie potrafiący zjeżyć włosy na karku. Oferujący dobrze poprowadzoną historię i kilkanaście godzin wciągającej rozgrywki na najwyższym poziomie, pełnej akcji oraz główkowania. Nastawiony na klasyczną zabawę dla jednego gracza, bez wciśniętych na siłę mikrotransakcji, lootboksów czy modułów sieciowych. Proponujący sporo dodatkowej zawartości, dzięki której można i chce się do niego wracać także po skończeniu kilkunastogodzinnego wątku głównego. Jeśli taka gra nie zasługuje na to, by kupić ją za pełną cenę – to żadna na to nie zasługuje – czytamy w recenzji.

Gra dobrze radzi sobie na Steamie.
Gra dobrze radzi sobie na Steamie.

Oryginalny Resident Evil 2 zadebiutował przeszło 20 lat temu na komputerach oraz pierwszej konsoli PlayStation (do dziś jest uznawany za jeden z najlepszych tytułów na tę platformę). Od tego czasu gra doczekała się licznych konwersji – trafiła na Nintendo GameCube (2003), PlayStation 3 (2007), PlayStation Portable (również 2007) oraz PlayStation Vita (2012).

  1. Resident Evil 2 – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Resident Evil 2 – więcej niż remake