Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2019, 10:21

autor: Adrian Werner

Kontrowersyjne DLC do Assassin’s Creed Odyssey zostanie zmienione

Twórcy Assassin’s Creed Odyssey ulegli rozgniewanym fanom i obiecali, że nadchodząca aktualizacja zmieni kontrowersyjne zakończenie drugiego epizodu dodatku Dziedzictwo pierwszego ostrza, zatytułowanego Spuścizna cienia.

Patch zmieni zakończenie dodatku. - Kontrowersyjne DLC do Assassin’s Creed Odyssey zostanie zmienione - wiadomość - 2019-01-26
Patch zmieni zakończenie dodatku.
ASSASSIN’S CREED ODYSSEY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 5 października 2018 r.

W zeszłym tygodniu wybuchła mała afera wywołana przez zakończenie drugiego epizodu dodatku Dziedzictwo pierwszego ostrza do gry Assassin’s Creed Odyssey. Początkowo autorzy tylko przeprosili, ale teraz postanowili pójść dalej i obiecali, że kontrowersyjne elementy zostaną wkrótce zmienione.

Cała afera obraca się wokół faktu, że zakończenie DLC zmusza sterowanych przez gracza Alexiosa lub Kassandrę do nawiązania relacji z pewną postacią niezależną, w dużej mierze ignorując przy tym podejmowane wcześniej wybory. Graczom nie przypadło to jednak do gustu, gdyż Assassin’s Creed Odyssey jest pierwszą częścią serii, która pozwala na podejmowanie ważnych decyzji, w tym tych o miłosnym charakterze.

Początkowo autorzy jedynie przeprosili i obiecali, że będą ostrożniejsi w przyszłych dodatkach. Najwidoczniej gniew graczy był jednak tak duży, że deweloperzy ostatecznie zmienili zdanie i zamierzają wprowadzić zmiany do wydanego już DLC. Na razie nie wiadomo, jak dokładnie będzie to wyglądało. Twórcy zdradzili jedynie, że zmodyfikowane zostaną niektóre dialogi, jedna scena przerywnikowa oraz pojedyncze Osiągnięcie. Wszystko to zostanie wprowadzone w następnym patchu.

Wielu graczy uważa aferę za rozdmuchaną, ale fakt, że twórcy są gotowi przyznać się do błędu i wprowadzić zmiany fabularne w już wydanym dodatku, dobrze świadczy o ludziach z Ubisoftu. Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, gdy sugestie fanów zostały zaimplementowane w Assassin’s Creed Odyssey. Przykładowo, w ten właśnie sposób dodano niedawno możliwość konfigurowania systemu skalowania przeciwników.

Assassin’s Creed Odyssey ukazało się 5 października ubiegłego roku, w wersjach na pecety oraz Xboksa One i PlayStation 4. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 82% według serwisu Metacritic. Nasz redaktor był bardziej surowy i wystawił grze notę 7.5/10. Produkcja ukazała się również na Nintendo Switch, gdzie wykorzystuje technologię streamingu, ale to wydanie dostępne jest wyłącznie w Japonii.

  1. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Oficjalna strona gry
Kontrowersyjne DLC do Assassin’s Creed Odyssey zostanie zmienione - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.