Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2019, 12:20

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed Odyssey otrzymało nowe Zaginione opowieści z Grecji

Assassin’s Creed Odyssey otrzymało nową zawartość, w tym przygodę z serii Zaginione opowieści z Grecji. Ponadto poznaliśmy termin premiery drugiego epizodu płatnego dodatku Legacy of the First Blade oraz dalsze plany na styczeń, obejmujące m.in. opcję konfigurowania skalowania przeciwników.

ASSASSIN’S CREED ODYSSEY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 5 października 2018 r.

Już trzy miesiące minęły od premiery Assassin’s Creed Odyssey, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu firmy Ubisoft. Autorzy nie zaprzestali jednak prac nad tym projektem. Najnowszym tego owocem stało się ujawnienie informacji o dwóch nowych przygodach z serii Zaginione opowieści z Grecji.

Pierwsza z nich, już dostępna, zatytułowana została Daughters of Lalaia. Trafiamy w niej do wioski, w której wszyscy mężczyźni poszli na wojnę. Naszym zadaniem jest podszkolenie pozostałych na miejscu kobiet, aby mogły obronić swoje domy i dzieci. Podczas zabawy czeka nas sporo trudnych wyborów, które zadecydują o ostatecznym losie osady. Do gry dodano również nowe przedmioty w ramach tzw. Dionysos Character Pack. Ponadto do naszego statku może teraz dołączyć znana z Assassin’s Creed Origins Aya.

Wkrótce pojawi się także druga przygoda w postaci Poet’s Legacy. Poznamy w niej poetkę uchodzącą za jedną z największych skandalistek Grecji i pomożemy jej w występach. Ponadto dzięki aktualizacji gracze niedługo będą mogli zmierzyć się z cyklopem Argesem.

Dalsze plany na styczeń

Drugi odcinek Dziedzictwa pierwszego ostrza ukaże się w przyszłym tygodniu. - Assassin’s Creed Odyssey otrzymało nowe Zaginione opowieści z Grecji - wiadomość - 2019-01-09
Drugi odcinek Dziedzictwa pierwszego ostrza ukaże się w przyszłym tygodniu.

Twórcy ujawnili również, jakie atrakcje czekają nas jeszcze w tym miesiącu. Jutro ma się ukazać aktualizacja, która wprowadzi do świata gry kowala Hephaistosa, oferującego nowe opcje ulepszania ekwipunku. Dodane także zostaną wyższe poziomy polujących na nas najemników. Pojawi się również opcja konfigurowania skalowania poziomu wszystkich przeciwników.

Z kolei 15 stycznia ukaże się Shadow Heritage, czyli drugi epizod płatnego DLC Dziedzictwo pierwszego ostrza. Gracze będą musieli przedostać się do miasta odciętego od świata przez blokadę zainicjowaną przez Zakon Starożytnych.

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed Odyssey ukazało się 5 października, w wersjach na pecety oraz Xboksa One i PlayStation 4. Produkcja w Japonii dostępna jest również na Nintendo Switch, gdzie wykorzystuje technologię streamingu. Gra została ciepło przyjęta. Wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 82% według serwisu Metacritic. Nasz redaktor był bardziej surowy i wystawił produkcji notę 7.5/10.

  1. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Oficjalna strona gry