Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2019, 12:15

autor: AlexB

Warhammer Vermintide 2 ma już ponad 2 miliony graczy

Studio Fatshark pochwaliło się na Twitterze, że do końca ubiegłego roku liczba graczy bawiących się w Warhammer: Vermintide 2 przekroczyła dwa miliony. Z tej okazji twórcy zapowiedzieli szereg nowości i atrakcji, które pojawią się w tytule w nadchodzących dwunastu miesiącach.

Fanów uniwersum Warhammer Fantasy oraz kooperacyjnego ubijania szczurowatych Skavenów oraz wojowników Chaosu na świecie nie brakuje. Udowodniła to pierwszoosobowa gra akcji Warhammer: Vermintide 2, która niedawno osiągnęła istotny kamień milowy. Jak pochwalili się na Twitterze jej twórcy ze studia Fatshark, do końca ubiegłego roku liczba osób bawiących się w tym tytule przekroczyła 2 miliony. Imponujący wynik, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest to produkcja niezależna i znajduje się na rynku od jedenastu miesięcy (przynajmniej na PC, gdyż wersja na Xboksa One ukazała się dopiero 11 lipca, a na PlayStation 4 tytuł zadebiutował 18 grudnia).

W specjalnym oświadczeniu (via Wccftech) Martin Wahlund, prezes studia Fatshark, serdecznie podziękował za wsparcie graczy w minionym roku. Cytując jego słowa:

Jesteśmy zaszczyceni odbiorem Vermintide 2 oraz liczbą godzin, którą gracze poświęcili na pokazywaniu Skavenom i Chaosowi, kto tu tak naprawdę rządzi. Chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim i zapewniamy, że w roku 2019 chcemy dostarczyć więcej ekscytujących – i być może niespodziewanych – treści.

To było wspaniałe dwanaście miesięcy dla Fatshark i Vermintide 2. W grudniu tytuł wielokrotnie pojawiał się na listach „Best of” i otrzymał kilka nagród. Chcielibyśmy również podziękować streamerom za mnóstwo godzin relacji z naszej gry.

Warhammer: Vermintide 2 ma za sobą udany rok. - Warhammer Vermintide 2 ma już ponad 2 miliony graczy - wiadomość - 2019-01-11
Warhammer: Vermintide 2 ma za sobą udany rok.

W oświadczeniu twórcy polecili również, by gracze powoli szykowali się na 8 marca. W okolicach rocznicy pecetowej premiery Warhammer: Vermintide 2 ma odbyć się ogromne wydarzenie, na które złożą się liczne transmisje, nagrody, tort i wiele więcej.

W 2018 roku Warhammer: Vermintide 2 doczekało się między innymi dwóch DLC - Shadows Over Bögenhafen oraz Powrót do Ubersreiku – mnóstwa wyzwań, wydarzeń sezonowych, darmowych aktualizacji, nowych broni oraz elementów kosmetycznych. Czytając zapewnienia twórców, kolejne miesiące zapowiadają się równie, jeśli nie bardziej interesująco. Bez wątpienia będzie co robić.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Warhammer: Vermintide 2
  2. Recenzja gry Warhammer: Vermintide 2 – bugowie Chaosu wrócili
  3. Warhammer: Vermintide 2 - poradnik do gry