Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 stycznia 2019, 11:40

autor: Czarny Wilk

Poznaliśmy obsadę The Long Night, spin-offa Gry o tron

Wśród aktorów i aktorek mających pojawić się w nowym projekcie osadzonym w Westeros i Essos zobaczymy twarze znane z Gwiezdnych wojen, Fantastycznych zwierząt: Zbrodni Grindelwalda, Black Mirror oraz Opowieści z Narnii.

Już tylko miesiące dzielą nas od wielkiego finału Gry o tron – emisja ostatniego sezonu rozpocznie się w kwietniu 2019 roku. HBO nie zamierza całkowicie żegnać się ze swoim największym hitem ostatnich lat i od jakiegoś czasu pracuje nad spin-offami widowiska fantasy. Dzięki The Hollywood Reporter poznaliśmy obsadę pierwszego z nich, roboczo zatytułowanego The Long Night.

Naomi Watts wcieli się w charyzmatyczną, szanowaną postać skrywającą mroczny sekret. - Poznaliśmy obsadę The Long Night, spin-offa Gry o tron - wiadomość - 2019-01-10
Naomi Watts wcieli się w charyzmatyczną, szanowaną postać skrywającą mroczny sekret.

Do Naomi Watts (znanej m.in. z Mulholland Drive, amerykańskiego remaku The Ring oraz z nowego Twin Peaks) i Josha Whitehouse’a (Poldark – Wichry losu), o których udziale w projekcie wiadomo już od dłuższego czasu, dołączyło osiem kolejnych nazwisk. I tak, w The Long Night przyjdzie nam zobaczyć Naomi Ackie (która pojawi się także w dziewiątym epizodzie Gwiezdnych wojen), Denise Gough (wystąpiła w Colette oraz w serialu Guerilla), Jamiego Campbella Bowera (Zmierzch, Sweeney Todd, serial Camelot), Sheilę Atim (serial Bounty Hunters), Ivanno Jeremiaha (seriale Black Mirror i Humans), Georgie Henley (Opowieści z Narnii), Alexa Sharpa (Aż do kości) oraz Toby’ego Regbo (Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda).

Od góry, od lewej: Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Georgie Henley, Alex Sharp, Toby Regbo. - Poznaliśmy obsadę The Long Night, spin-offa Gry o tron - wiadomość - 2019-01-10
Od góry, od lewej: Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Georgie Henley, Alex Sharp, Toby Regbo.

Akcja The Long Night rozegra się pięć tysięcy lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Grze o tron. Póki co poznaliśmy jedynie bardzo ogólny zarys fabularny produkcji, który brzmi następująco:

Tylko jedno jest pewne: od przerażających sekretów historii Westeros do prawdziwej genezy Białych Wędrowców, od tajemnic Wschodu do Starków znanych z legend – nie są to opowieści, które wydaje nam się, że znamy.

Zdjęcia do serialu rozpoczną się w lutym. HBO zamówiło jedynie odcinek pilotowy, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie towarzyszące produkcji, powstanie pełnego sezonu jest niemal pewne. Pomysłodawcami produkcji są Jane Goldman i George R.R. Martin – ta pierwsza pełni również funkcję showrunnerki. Pilotowy odcinek wyreżyseruje SJ Clarkson, która wcześniej pracowała m.in. nad Jessiką Jones oraz Sukcesją.

  1. Oficjalna strona serialu Gra o tron