Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Assassin's Creed Odyssey: Legacy of the First Blade (PC)

Assassin's Creed Odyssey: Dziedzictwo pierwszego ostrza

Assassin's Creed Odyssey: Legacy of the First Blade

Pierwsze duże rozszerzenie do gry Assassin’s Creed Odyssey, które podzielono na trzy epizody. Legacy of the First Blade pozwala graczom stanąć u boku Dariusa, czyli pierwszego bohatera, który wykorzystał ikoniczne ukryte ostrze.

To jest dodatek do gry Assassin's Creed Odyssey.

RPG | TPP | starożytność | statki | mitologia grecka | historyczne | epizodyczne | RPG akcji

Legacy of the First Blade to tytuł pierwszego dużego rozszerzenia do gry Assassin's Creed Odyssey. Dodatek podzielono na trzy epizody, a jego opracowaniem i wydaniem zajęła się sprawująca pieczę nad marką firma Ubisoft.

Fabuła

W Assassin's Creed Odyssey: Legacy of the First Blade walczymy ramię w ramię z pierwszym bohaterem, który wykorzystał ikoniczne ukryte ostrze. Mowa o Dariusie odpowiedzialnym za zabójstwo króla Kserksesa, czego dokonał w 465 roku przed naszą erą. W trakcie zabawy poznajemy powody, dla których Asasyni zdecydowali się na działanie w ukryciu.

Mechanika

Assassin’s Creed Odyssey: Legacy of the First Blade to przede wszystkim szereg nowych zadań czekających na wykonanie. Add-on pozwala również na odwiedzenie niedostępnych wcześniej lokacji.

Kwestie techniczne

Legacy of the First Blade nie wprowadza zmian w warstwie audiowizualnej gry Assassin’s Creed Odyssey. Z uwagi na fakt, że jest to rozszerzenie niesamodzielne, wymaga ono do działania podstawowej wersji tej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Assassin's Creed Odyssey: Dziedzictwo pierwszego ostrza

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed Odyssey: Dziedzictwo pierwszego ostrza

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed Odyssey: Dziedzictwo pierwszego ostrza

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.8 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 285 lub lepsza, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit

Zobacz gameplay z DLC Legacy of the First Blade do AC Odyssey
Zobacz gameplay z DLC Legacy of the First Blade do AC Odyssey

wiadomość3 grudnia 2018

Firma Ubisoft opublikowała krótki film prezentujący gameplay z pierwszego odcinka DLC Dziedzictwo pierwszego ostrza (Legacy of the First Blade) do gry Assassin's Creed Odyssey. Rozszerzenie zadebiutuje jutro na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Trailer i data premiery pierwszego odcinka Legacy of the First Blade – dużego DLC do AC Odyssey
Trailer i data premiery pierwszego odcinka Legacy of the First Blade – dużego DLC do AC Odyssey

wiadomość27 listopada 2018

Pierwszy z trzech odcinków DLC do Assassin’s Creed Odyssey, zatytułowanego Legacy of the First Blade, zadebiutuje na początku grudnia. Firma Ubisoft opublikowała jego widowiskowy i klimatyczny zwiastun, w którym w rolę narratora wcielił się Darius – zabójca króla Kserksesa.

Assassin's Creed 3 Remastered częścią Season Passa do Assassin's Creed Odyssey
Assassin's Creed 3 Remastered częścią Season Passa do Assassin's Creed Odyssey

wiadomość13 września 2018

Zwiastun opublikowany przez firmę Ubisoft zdradza, jakie plany wobec Assassin’s Creed Odyssey ma francuski wydawca. Produkcja doczeka się po premierze szeregu darmowych i płatnych dodatków; ponadto posiadacze przepustki sezonowej otrzymają zremasterowane wersje gier Assassin’s Creed III i Assassin’s Creed III: Liberation.

PC
PS4
XONE