Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2019, 13:54

autor: Adrian Werner

Resident Evil 2 - demo już dostępne

Ukazało się demo survival horroru Resident Evil 2. Na jego przejście gracze mają tylko 30 minut. Wersja demonstracyjna dostępna będzie do końca tego miesiąca.

Gra ukaże się 25 stycznia. - Resident Evil 2 - demo już dostępne - wiadomość - 2019-01-14
Gra ukaże się 25 stycznia.

Aktualizacja:

Ukazała się pecetowa wersja dema. Można ją pobrać za pośrednictwem serwisu Steam. Autorzy pochwalili się także, że zarówno demo, jak i pełna wersja gry wspierają monitory o proporcjach 21:9.

RESIDENT EVIL 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Capcom
  2. Wydawca: Capcom
  3. Gatunek: survival-horror
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 25 stycznia 2019 r.

Jeszcze dwa tygodnie pozostały do premiery Resident Evil 2, czyli remake’a klasycznego survival horroru z 1998 r. Już teraz jednak możemy przetestować ten tytuł, dzięki wypuszczonej właśnie wersji demonstracyjnej. Obecnie demo można pobrać na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Wersja demonstracyjna ma trafić również na PC, ale na razie nie wiemy, kiedy dokładnie to nastąpi. Mamy nadzieję, że pecetowe demo ukaże się jeszcze dzisiaj. Gdy to się stanie, uaktualnimy tę wiadomość.

Demo „waży” 7,91 GB na PlayStation 4 i 7,02 GB na Xboksie One. Autorzy postawili na nietypowe rozwiązanie – dali graczom tylko 30 minut na ukończenie wersji demonstracyjnej.

Nietypowe jest również to, że demo dostępne będzie tylko do 31 stycznia tego roku. Zainteresowanym przetestowaniem Resident Evil 2 doradzamy więc pośpiech.

Przypomnijmy, że Resident Evil 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja trafi do sprzedaży 25 stycznia tego roku. Na PC gra wykorzysta antypiracki system Denuvo. Dla największych fanów przygotowano bogatą edycję kolekcjonerską, oferującą m.in. 30-centymetrową figurkę Leona Kennedy’ego.

Remake prezentuje się imponująco pod względem graficznym, co nie dziwi, gdyż nad projektem pracowało co najmniej 800 osób. Obok Devil May Cry 5 będzie to najważniejsza premiera tego roku dla firmy Capcom.

  1. Strona oficjalna gry
  2. Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania