Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2018, 19:48

Resident Evil 2 tworzy armia deweloperów. Nowy gameplay z Claire Redfield

Pojawił się kolejny gameplay z Resident Evil 2. Nowy materiał powraca do Claire Redfield, samotnie eksplorującej komisariat miasta Racoon City. Dowiedzieliśmy się też, że nad grą pracuje istny tłum twórców, a producenci nie wykluczyli odświeżenia swoich innych klasycznych gier.

Na nowym materiale można zobaczyć starych znajomych z Racoon City. - Resident Evil 2 tworzy armia deweloperów. Nowy gameplay z Claire Redfield - wiadomość - 2018-11-20
Na nowym materiale można zobaczyć starych znajomych z Racoon City.

W ostatnich miesiącach firma Capcom kilkakrotnie chwaliła się pokazami rozgrywki z odświeżonego Resident Evil 2. Dziś zaprezentowano kolejny gameplay z Claire Redfield w roli głównej, opublikowany na kanale YouTube marki PlayStation. Zespół PlayStation Underground zapoznał się z resztą misji, którą mogliśmy zobaczyć na poprzednich materiałach. Trwający 15 minut filmik skupia się na dalszym zwiedzaniu komisariatu, gdzie Claire musi się zmierzyć nie tylko z typowymi zombie, ale i lickerami – mutantami pozbawionymi wzroku, nadrabiającymi to zwinnością i wytrzymałością oraz długimi językami, którym zawdzięczają swoją nazwę. Nagranie z rozgrywki możecie obejrzeć poniżej.

Już poprzednie materiały wyglądały obiecująco i najnowszy nie jest wyjątkiem. Wyraźnie widać, że Capcom poważnie podchodzi co odświeżenia klasycznej odsłony Resident Evil. Dodatkowym potwierdzeniem jest informacja przekazana przez Alexa Aniela, piszącego książkę o historii serii. W zeszłym tygodniu Aniel miał okazję obejrzeć program japońskiej telewizji NHK poświęcony remake’owi Resident Evil II. Znalazła się w tam wzmianka, jakoby w pracach nad grą uczestniczyło co najmniej 800 osób.

Capcom nie oszczędza na produkcji Resident Evil 2. - Resident Evil 2 tworzy armia deweloperów. Nowy gameplay z Claire Redfield - wiadomość - 2018-11-20
Capcom nie oszczędza na produkcji Resident Evil 2.

Liczba ta sama w sobie robi wrażenie, zwłaszcza gdy przypomnieć, że zespół tworzący Resident Evil VII Biohazard składał się z około 600 pracowników. Co prawda, nad niedawno wydanym Red Dead Redemption II pracowało więcej niż tysiąc twórców, ale mowa tu o grze z otwartym światem, rozbudowanym niemal do granic absurdu. Tymczasem remake RE2 zaoferuje klasyczną liniową rozgrywkę znaną z oryginalnej dwójki, bez tłumu postaci i aktywności pobocznych znanych z sandboksów. Fakt, że liczebnością zespół Capcomu niemal zbliżył się do tego pracującego na RDR 2, pokazuje, ile wysiłku wkłada japoński deweloper w prace nad Resident Evil 2.

Na premierę RE2 nie przyjdzie nam długo czekać – debiut zaplanowano na 25 stycznia na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Nie znaczy to jednak, że wraz z nim skończy się oczekiwanie fanów. Producenci Yoshiaki Hirabayashi i Tsuyoshi Kanda zasugerowali, że możemy doczekać się odświeżenia kolejnych odsłon serii. Kiedy w trakcie rozmowy z brytyjską redakcją oficjalnego magazynu PlayStation (podajemy za forum Resetera) padło pytanie o powrót innych klasycznych gier z cyklu, Kanda wspomniał o możliwości wykorzystania zmodyfikowanej kamery z Resident Evil 2 w innych tytułach.

Trzeci Resident Evil nie dorównał poprzednikom, ale Nemesis stał się jednym z ulubieńców fanów. - Resident Evil 2 tworzy armia deweloperów. Nowy gameplay z Claire Redfield - wiadomość - 2018-11-20
Trzeci Resident Evil nie dorównał poprzednikom, ale Nemesis stał się jednym z ulubieńców fanów.

Obaj twórcy zarzekli się, jakoby na razie całkowicie skupiali się na dwójce, ale już wcześniej pojawiały się sygnały świadczące o możliwości powstania kolejnych remake’ów. Tak na przykład w lipcu na Twitterze serii pojawił się wpis nawiązujący do Nemesisa, kultowego przeciwnika z Resident Evil 3: Nemesis. Wystarczyło to, by na nowo rozbudzić nadzieje fanów, od lat domagających się powrotu trójki. Zważywszy na entuzjastyczną reakcję na nowe Resident Evil 2, jest wielce prawdopodobne, że Capcom da zielone światło dla Resident Evil 3 Remake. Na razie pozostaje czekać na premierę RE2 i wierzyć, że okaże się ona wystarczającym sukcesem, by przekonać japońskiego wydawcę.