Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2018, 13:47

Resident Evil 2 - nowy zwiastun i gameplay z targów TGS

Firma Capcom stawiła się na targi Tokyo Game Show ze świeżym zwiastunem Resident Evil 2. Do sieci trafił również nowy zapis rozgrywki.

RESIDENT EVIL 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Capcom
  2. Wydawca: Capcom
  3. Gatunek: survival-horror
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 25 stycznia 2019 r.

Na rozpoczętych właśnie targach Tokyo Game Show swoje projekty prezentuje wiele japońskich firm. Wśród nich nie mogło zabraknąć Capcomu. Pisaliśmy już o nowych materiałach z Devil May Cry 5, ale wydawca przywiózł na imprezę również świeży zwiastun Resident Evil 2, czyli remake’a klasycznego survival horroru z 1998 r.

Filmik koncentruje się na zaprezentowaniu tła fabularnego. Ponadto Capcom udostępnił na targach nowe demo gry, dzięki czemu do sieci trafił prawie 11-minutowy zapis rozgrywki z sekcji pozwalającej na pokierowanie Claire Redfield. Na gameplayu możemy zobaczyć m.in. gromadzenie przedmiotów, trochę eksploracji oraz starcie z bossem.

Obydwa materiały prezentują się wyśmienicie. Gra nie tylko zaoferuje nową oprawę graficzną i przerobione mechanizmy rozgrywki, ale również zmienioną fabułę. W rezultacie dobrze powinni się bawić nawet weterani marki, którzy znają oryginał z 1998 roku na pamięć.

Przypomnijmy, że Resident Evil 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja trafi do sprzedaży 25 stycznia przyszłego roku.

Dla największych fanów szykowana jest bogata europejska edycja kolekcjonerska, oferująca m.in. 30-centymetrową figurkę Leona Kennedy’ego, plakat, soundtrack i przypinkę. To wydanie jest bardziej imponujące niż amerykański odpowiednik. Blednie jednak w porównaniu z japońską edycją specjalną, do której dołączona będzie m.in. klawiatura do komputera stylizowana na starą maszynę do pisania.

  1. Strona oficjalna gry