Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2018, 10:32

autor: Adrian Werner

Devil May Cry 5 - Dante powraca w nowym zwiastunie

Firma Capcom wypuściła nowy zwiastun Devil May Cry 5, pozwalajacy po raz pierwszy zobaczyć w akcji Dantego, czyli głównego bohatera całego cyklu. Ujawniono również edycję Deluxe.

W Japonii ruszyły targi Tokyo Game Show. Na imprezie nie mogło zabraknąć firmy Capcom oraz jednego z najważniejszych nadchodzących projektów tego wydawcy, czyli Devil May Cry 5. Wypuszczono nowy zwiastun, który pozwala po raz pierwszy zobaczyć, jak w grze będzie prezentował się Dante, czyli główny bohater całego cyklu, w piątej odsłonie będący jedną z kilku grywalnych postaci.

Dante wygląda starzej niż w poprzednich częściach, ale filmik pokazuje, że nie stracił nic z pewności siebie, co najlepiej obrazuje scenka, w której wykorzystuje wirujące ostrza demona do przycięcia sobie zarostu. Zwiastun pozwala również obejrzeć transformację w formę Devil Trigger, jak i znane z wcześniejszych części wojowniczki Lady i Trish.

Dante. - Devil May Cry 5 - Dante powraca w nowym zwiastunie - wiadomość - 2018-09-20
Dante.

Warto także zwrócić uwagę na pojawienie się profilu gry w serwisach dystrybucji cyfrowej. Z zawartych w nim informacji wynika, że Devil May Cry 5 zaoferuje opcję multiplayer dla 2-3 graczy. Najpewniej chodzi tutaj o tryb kooperacyjny.

Zapowiedziano również Devil May Cry 5 Deluxe Edition. To specjalne wydanie gry zawierać będzie cztery alternatywne protezy bojowe dla Nero. Wśród nich znajdziemy działko z serii Mega Man oraz sztuczną rękę z widelcami i łyżkami, opracowaną pierwotnie po to, aby ułatwić bohaterowi jedzenie potraw z makaronem. Do tego dojdzie dwanaście dodatkowych utworów muzycznych z trzech pierwszych odsłon cyklu oraz ulepszone uzbrojenie na motocykl, którym jeździ Dante.

Devil May Cry 5 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra trafi na rynek 8 marca przyszłego roku, równocześnie na wszystkie trzy platformy sprzętowe.

Przypomnijmy, że w Devil May Cry 5 mają znaleźć się trzy grywalne postacie. Na razie ujawnieni zostali Dante i Nero. Wciąż czekamy na konkrety odnośnie trzeciego wojownika, który znany jest jedynie jako V.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5