Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2018, 10:32

Devil May Cry 5 - Dante powraca w nowym zwiastunie

Firma Capcom wypuściła nowy zwiastun Devil May Cry 5, pozwalajacy po raz pierwszy zobaczyć w akcji Dantego, czyli głównego bohatera całego cyklu. Ujawniono również edycję Deluxe.

W Japonii ruszyły targi Tokyo Game Show. Na imprezie nie mogło zabraknąć firmy Capcom oraz jednego z najważniejszych nadchodzących projektów tego wydawcy, czyli Devil May Cry 5. Wypuszczono nowy zwiastun, który pozwala po raz pierwszy zobaczyć, jak w grze będzie prezentował się Dante, czyli główny bohater całego cyklu, w piątej odsłonie będący jedną z kilku grywalnych postaci.

Dante wygląda starzej niż w poprzednich częściach, ale filmik pokazuje, że nie stracił nic z pewności siebie, co najlepiej obrazuje scenka, w której wykorzystuje wirujące ostrza demona do przycięcia sobie zarostu. Zwiastun pozwala również obejrzeć transformację w formę Devil Trigger, jak i znane z wcześniejszych części wojowniczki Lady i Trish.

Dante. - Devil May Cry 5 - Dante powraca w nowym zwiastunie - wiadomość - 2018-09-20
Dante.

Warto także zwrócić uwagę na pojawienie się profilu gry w serwisach dystrybucji cyfrowej. Z zawartych w nim informacji wynika, że Devil May Cry 5 zaoferuje opcję multiplayer dla 2-3 graczy. Najpewniej chodzi tutaj o tryb kooperacyjny.

Zapowiedziano również Devil May Cry 5 Deluxe Edition. To specjalne wydanie gry zawierać będzie cztery alternatywne protezy bojowe dla Nero. Wśród nich znajdziemy działko z serii Mega Man oraz sztuczną rękę z widelcami i łyżkami, opracowaną pierwotnie po to, aby ułatwić bohaterowi jedzenie potraw z makaronem. Do tego dojdzie dwanaście dodatkowych utworów muzycznych z trzech pierwszych odsłon cyklu oraz ulepszone uzbrojenie na motocykl, którym jeździ Dante.

Devil May Cry 5 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra trafi na rynek 8 marca przyszłego roku, równocześnie na wszystkie trzy platformy sprzętowe.

Przypomnijmy, że w Devil May Cry 5 mają znaleźć się trzy grywalne postacie. Na razie ujawnieni zostali Dante i Nero. Wciąż czekamy na konkrety odnośnie trzeciego wojownika, który znany jest jedynie jako V.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom