Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2018, 11:00

autor: AlexB

Recenzje gry FIFA 19 - Liga Mistrzów od EA Sports

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry FIFA 19. Wynika z nich, że firmie Electronic Arts udało się stworzyć całkiem udaną odsłonę wirtualnej piłki nożnej, choć niepozbawioną wad.

Od momentu oficjalnej zapowiedzi gry FIFA 19 wielu graczy zastanawiało się, czy i w jakim stopniu będzie się ona różniła od poprzedniej odsłony oraz jak sobie ona poradzi w starciu ze swoim największym konkurentem, czyli Pro Evolution Soccer 2019. Odpowiedzieć na te pytania postarali się krytycy branżowi, których recenzje najnowszej wirtualnej piłki nożnej od EA Sports zaczynają pojawiać się w sieci. Jak można je podsumować w jednym zdaniu? Jest bardzo dobrze, choć niektóre elementy nie zostały dostatecznie doszlifowane.

Nowa odsłona fabularnego trybu Droga do sławy nie wszystkim przypadła do gustu… - Recenzje gry FIFA 19 - Liga Mistrzów od EA Sports - wiadomość - 2018-09-21
Nowa odsłona fabularnego trybu Droga do sławy nie wszystkim przypadła do gustu…

Obecnie w serwisie Metacritic wersja FIF-y 19 na konsolę PlayStation 4 może pochwalić się przeciętną notą na poziomie 84/100. Jest to wynik wyraźnie lepszy od tego, jakim legitymuje się Pro Evolution Soccer 2019, lecz należy pamiętać, że jeszcze nie wszystkie serwisy (w tym nasz) wystawiły nowej „piłce kopanej” od Electronic Arts ocenę końcową. Sądząc jednak po wstępnych opiniach, nie powinny one specjalnie mocno zachwiać bieżącą średnią. Co najbardziej spodobało się dziennikarzom? Przede wszystkim chwalą oni przyjemny, wciągający gameplay oraz dodające mnóstwo klimatu oprawy meczów, zwłaszcza w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Zdaniem krytyków, licencje na te turnieje dodały FIF-ie sporo świeżości. Docenienia doczekały się również między innymi grafika oraz ulepszone AI sterowanych przez komputer graczy (może prócz bramkarzy, których zachowania w niektórych sytuacjach nie należą do zbyt dobrych, co było zresztą problemem również w poprzedniej odsłonie cyklu).

…w przeciwieństwie do oprawy meczów. - Recenzje gry FIFA 19 - Liga Mistrzów od EA Sports - wiadomość - 2018-09-21
…w przeciwieństwie do oprawy meczów.

Co jeśli chodzi o wady? Jak nietrudno się domyślić, część recenzentów mocno narzeka na brak wielkiej rewolucji w rozgrywce. Boli to zwłaszcza w trybach dla pojedynczego gracza (moduły kariery i zawodnika), które są po prostu kalką z zeszłego roku. Po raz kolejny nie zachwyca również fabularna kampania Droga do sławy. Jest ona określana jako zupełnie nieangażująca i męcząca ze względu na przydługie przerywniki filmowe. Ponadto po raz kolejny krytycy zwracają uwagę na przesadzoną skuteczność dośrodkowań.

Wybrane recenzje gry:

Jeśli sami chcecie przekonać się o jakości rozgrywki w FIF-ie 19, możecie sprawdzić bezpłatne demo tytułu. Ponadto od dziś osoby opłacające abonamenty Origin Access na PC oraz EA Access na Xboksie One mogą cieszyć się dziesięciogodzinną wersją trial gry. Natomiast subskrybenci droższego Origin Access Prime otrzymali już nieograniczony dostęp do pełnego wydania najnowszej wirtualnej piłki nożnej od EA Sports.

Recenzje gry FIFA 19 - Liga Mistrzów od EA Sports - ilustracja #3

Warto dodać, że jeżeli lubicie kolekcjonować pudełka i cenicie sobie unikalne edycje gier, to tylko w sieci sklepów MediaMarkt możecie nabyć grę FIFA 19 w edycji mistrzowskiej ze steelbookiem. Cena tego wydania została ustalona na 319 zł – w wersji zarówno na konsolę PlayStation 4, jak i Xbox One.