Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2018, 20:34

FIFA 19 - Liga Mistrzów potwierdzona; znamy datę premiery

Podczas konferencji EA Play w Los Angeles firma Electronic Arts zaprezentowała kolejną odsłonę popularnych symulatorów piłki nożnej. Pokaz skupił się przede wszystkim na głównej nowości - licencji na Ligę Mistrzów.

W FIF-ie 19 pojawi się licencjonowana Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Serie A – ta ostatnia wreszcie pod swoją prawdziwą nazwą. - Zwiastun gry FIFA 19 i szczegóły na temat Ligi Mistrzów - wiadomość - 2018-06-09
W FIF-ie 19 pojawi się licencjonowana Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Serie A – ta ostatnia wreszcie pod swoją prawdziwą nazwą.

Niespodzianki nie było – na konferencji Electronic Arts, rozpoczynającej targi E3 w Los Angeles, nie mogło zabraknąć kolejnej odsłony cyklu FIFA. Prezentacja nowej części, oznaczonej numerem 19, skupiła się przede wszystkim na Lidze Mistrzów. Jak dowiedzieliśmy się w zeszłym miesiącu, po tym, jak Pro Evolution Soccer straciło prawa do najbardziej prestiżowego turnieju w klubowym futbolu, licencja przeszła w ręce konkurencji. W najnowszej FIF-ie otrzymamy osobne rozgrywki Ligi Mistrzów, jednak zmagania o puchar będą też dostępne w zwyczajnej karierze oraz trybie fabularnym „Droga do sławy”. Ponadto zawartość związana z tym turniejem ma się regularnie pojawiać w szalenie popularnym Ultimate Team. Zwiastun gry FIFA 19, ze ścieżką dźwiękową autorstwa kompozytora Hansa Zimmera i rapera Vince’a Staplesa, zobaczycie poniżej.

Szczegółów na temat zmian w rozgrywce na razie nie ujawniono – EA zapewniło jedynie, że będziemy mieć większą kontrolę nad piłką na boisku, a odpowiednio dobrana taktyka odegra jeszcze ważniejszą rolę. Znamy natomiast datę premiery – FIFA 19 zadebiutuje 28 września tego roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch.

Zwiastun gry FIFA 19 i szczegóły na temat Ligi Mistrzów - ilustracja #2

Podczas konferencji podano także nowe informacje na temat aktualizacji do bezpłatnego rozszerzenia do gry FIFA 18, skupiającego się na zbliżających się Mistrzostwach Świata. Przede wszystkim, EA oznajmiło, że produkcja jest tymczasowo dostępna w bezpłatnym okresie próbnym, więc jeśli chcecie sprawdzić swoje siły na Mundialu, nic nie stoi Wam na przeszkodzie. Ponadto „Elektronicy” zapowiedzieli nową zawartość, indywidualną dla uczestniczących w turnieju reprezentacji – przyśpiewki, hymny oraz celebracje, w tym słynne klaskanie Islandczyków.

  1. Oficjalna strona internetowa serii FIFA
  2. Oglądaj z nami konferencję Electronic Arts na E3