Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2018, 11:17

autor: Góral

Liga Mistrzów i Liga Europy w grze FIFA 19

Holenderski komentator Evert ten Napel wyjawił, że nagrywał kwestie do gry FIFA 19, w której pojawią się Liga Mistrzów i Liga Europy. Dodatkowo poznaliśmy przybliżony termin premiery.

Liga Mistrzów i Liga Europy w grze FIFA 19 - ilustracja #1

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że po finale Ligi Mistrzów, który odbędzie się 26 maja, dobiegnie końca umowa pomiędzy firmą Konami a organizacją UEFA, gwarantująca deweloperowi licencję na wspomniane rozgrywki oraz Ligę Europy. Tym samym nie zobaczymy ich już w grach z serii Pro Evolution Soccer. Od razu pojawiły się domysły, że Electronic Arts skorzysta z sytuacji i nawiąże współpracę z UEFA, wprowadzając popularne turnieje do swojego cyklu. „Elektronicy” nie potwierdzili jeszcze niczego, ale holenderski komentator Evert ten Napel, udzielający się w grach z serii FIFA wydawanych w Holandii, wygadał się na ten temat w telewizji Fox Sports (dzięki, ResetEra):

Przesz 6-7 dni w roku nagrywam wraz z Yourim Mulderem nowe kwestie dla gry w studiu w Utrechcie. Edycja 2019 jest jeszcze lepsza, bo dodali do niej Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Już prawie skończyłem nagrania, które następnie zostaną przesłane do testów. Wszystko sprawdzą bardzo dobrzy gracze, a później tytuł trafi do sklepów w październiku.

Wygląda na to, że komentator zepsuł niespodziankę, którą najpewniej mieliśmy poznać podczas konferencji EA Play (9-11 czerwca). Przy okazji zdradził też przybliżony termin premiery. Jeżeli Evert ten Napel się nie pomylił, to FIFA 19 ukaże się nieco później niż zeszłoroczne wydanie. FIFA 18 zadebiutowała bowiem 29 września. Co ciekawe, w tym roku Konami również zmieniło plan wydawniczy - Pro Evolution Soccer 2019 nie pojawi się we wrześniu, jak edycja 2018, a pod koniec sierpnia.