Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 maja 2018, 10:49

autor: Adrian Werner

Ekranizacja Monster Hunter z budżetem 60 mln dolarów

Firma Constantin Film poinformowała, że zdjęcia do kinowej adaptacji cyklu Monster Hunter ruszą we wrześniu. Budżet produkcji wyniesie 60 mln dolarów, reżyserem będzie Paul W. S. Anderson, a w roli głównej wystąpi Milla Jovovich.

Wydana w tym roku gra Monster Hunter: World stała się największym przebojem w historii firmy Capcom. - Ekranizacja Monster Hunter z budżetem 60 mln dolarów - wiadomość - 2018-05-13
Wydana w tym roku gra Monster Hunter: World stała się największym przebojem w historii firmy Capcom.

Szykuje się kolejna ekranizacja gry. Najnowszą marką, która przeniesiona zostanie na srebrny ekran, będzie Monster Hunter, czyli seria japońskiej firmy Capcom, obracająca się wokół polowań na fantastyczne potwory. Zdjęcia mają ruszyć we wrześniu tego roku, a budżet wyniesie 60 mln dolarów.

Za projekt odpowiada ta sama ekipa, która wcześniej opracowała adaptacje cyklu Resident Evil. W roli głównej wystąpi więc znana z tych filmów Milla Jovovich, a reżyserem będzie Paul W. S. Anderson, który również jest autorem scenariusza

Podobnie jak w przypadku filmu Resident Evil: Ostatni rozdział, kinowy Monster Hunter będzie kręcony w Republice Południowej Afryki, w okolicach Cape Town.

Pierwsze wzmianki o ekranizacji marki pojawiły się wiele lat temu. Paul W. S. Anderson publicznie wyraził zainteresowanie tym projektem jeszcze w 2012 roku, a film został oficjalnie zapowiedziany w 2016 r. Potem o produkcji zrobiło się jednak cicho, więc zapowiedź rychłego rozpoczęcia zdjęć była pewnym zaskoczeniem.

Dystrybutorem ekranizacji będzie firma Constantin Film. Jej prezes podczas festiwalu w Cannes dał do zrozumienia, że widzi Monster Hunter jako nową markę, która doczeka się wielu kolejnych odsłon.

Ten optymizm nie dziwi. Milla Jovovich i Paul W. S. Anderson od 2002 roku opracowali sześć filmowych części cyklu Resident Evil i wszystkie okazały się sukcesami kasowymi. Nie były to żadne arcydzieła kinematografii, ale produkcjom udało się znaleźć sporą grupę widzów, a budżety kolejnych odsłon zamykały się w kwotach 30-65 mln dolarów, dzięki czemu nie musiały dominować w box office, aby na siebie zarobić. Zobaczymy, czy w przypadku Monster Hunter twórcom uda się powtórzyć tę sztukę.

Przypomnijmy na koniec, że najnowszą grą z serii jest tegoroczne Monster Hunter: World. Produkcja zadebiutowała w styczniu na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Trwają również prace nad wersją pecetową, ale na razie wiemy o niej tylko tyle, że ukaże się w tym roku.

  1. Oficjalna strona firmy Constantin Film
  2. Oficjalna strona firmy Capcom