Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2024, 11:34

autor: Piotr Doroń

Capcom świętuje wybitną sprzedaż serii Monster Hunter. Przekroczenie 100 mln kopii dobrze rokuje przed premierą MH: Wilds

Monster Hunter dołączył do marek, które mogą pochwalić się łączną sprzedażą na poziomie ponad 100 milionów egzemplarzy. Ten wynik nie tylko stanowi pokaz siły serii, ale też jest dobrym prognostykiem przed premierą MH: Wilds.

Źródło fot. Capcom
i

Firma Capcom ogłosiła, że łączna sprzedaż gier z serii Monster Hunter przekroczyła 100 milionów egzemplarzy na całym świecie. Cykl, który w pierwszych latach obecności na rynku zyskał popularność przede wszystkim w Japonii, wypłynął na szerokie wody dzięki grze Monster Hunter: World z 2018 roku. Do tej pory ten wysoko oceniany tytuł rozszedł się w ponad 25 milionach sztuk.

Sporą popularnością cieszy się również wydana w 2021 roku odsłona zatytułowana Monster Hunter Rise, której towarzyszyło wypuszczone rok później rozszerzenie Sunbreak. Łączna sprzedaż tej gry na wszystkich platformach przekroczyła 15 milionów egzemplarzy, a na dodatek Sunbreak skusiło się 8 milionów posiadaczy podstawowej gry.

Nie sposób nie wspomnieć również, że zapowiedziana na 2025 rok gra Monster Hunter Wilds na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S wzbudza coraz większe zainteresowanie graczy i, jak czytamy w komunikacie Capcomu: „przyczynia się do dalszego wzrostu sprzedaży całej serii”.

Przypominamy też, że cykl, w skład którego wchodzi już 27 tytułów (licząc pełne i specjalne wydania poszczególnych odsłon, a także rozszerzenia), w przyszłym miesiącu rozszerzy się o zremasterowaną wersję gry Monster Hunter Stories przeznaczoną na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC. Doczeka się ona szeregu zmian, poprawek i dodatków – m.in. polskiej kinowej wersji językowej (napisy). Równocześnie na PS4/PS5 ukaże się Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, dotąd dostępne tylko na PC i Switchu.

  1. Oficjalna strona marki Monster Hunter

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej