Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2018, 11:55

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

45 minut rozgrywki z Paladins: Battlegrounds – Sieciowe Wieści (12/01/2018)

Witamy w ostatniej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o kontrowersyjnej decyzji Valve odnośnie turnieju gry Dota 2, rozgrywce z trybu battle royale w Paladins, dedykowanej aplikacji dla Overwatch League, powrocie Age of Empires Online pod postacią Project Celeste, sukcesie Lineage 2: Revolution oraz o zapowiedzi pierwszego DLC do Monster Hunter: World. Zapraszamy!

Valve wycofuje się z organizacji turnieju Dota 2 na Filipinach

Czy odwołanie turnieju na Filipinach do dobry ruch?

Rok 2018 nie zapowiada się dobrze dla Filipin, jeżeli chodzi o rozgrywki e-sportowe w grze Dota 2. Internet właśnie obiegła informacja, że Valve postanowiło zrezygnować z organizacji tegorocznego turnieju z cyklu Major we wspomnianym kraju. Powodem tej decyzji są obowiązkowe testy na obecność narkotyków, które musieliby przejść zawodnicy biorący udział w zawodach. Warunek ten wynika z filipińskiego prawa, w którym od lipca 2017 istnieje zapis, że zawodowi e-sportowcy biorący udział w profesjonalnych turniejach odbywających się na terenie tego kraju muszą posiadać specjalną licencję. Warunkiem otrzymania takiej licencji jest m.in. zaliczenie testu narkotykowego na obecność środków odurzających, jak marihuana czy metamfetaminy.

Dla obserwatorów decyzja Valve jest dosyć kontrowersyjna. Przecież nie od dziś mówi się, że e-sport równa się normalnemu sportowi, gdzie testy antydopingowe i antynarkotykowe powinny być czymś zupełnie normalnym. Oczywiście można założyć, że z powodu otwartej „wojny” Filipin z dealerami narkotykowymi, jak i samymi używkami, Valve w ten sposób chce chronić zawodników. Pytanie tylko, czy zamiast zakazywać turnieju nie prościej byłoby po prostu zadbać o czystość samych rozgrywek?

Paladins: Battlegrounds – zaprezentowano tryb battle royale

Tryb battle royale przeżywa ostatnio wielki bum. Nie powinno zatem dziwić, że coraz więcej producentów sięga po ten rodzaj rozgrywki i implementuje go w swoich tytułach. Nie inaczej jest ze studiem Hi-Rez, które wzbogaciło o battle royale swój sztandarowy tytuł – Paladins: Champions of the Realm. W ten oto sposób zapowiedziana została gra Paladins: Battlegrounds, która powstaje z myślą o bitwach drużynowych, a nie indywidualnych starciach.

W sieci pojawił już się 45-minutowy film, na którym deweloperzy prezentują nową odsłonę Paladins w pełnej krasie. Ukazany został sam początek rozgrywki, model ulepszeń postaci oraz system przebiegu meczów. Tytuł oczywiście nie będzie stanowił większej konkurencji dla PUBG, ale dla fanów produkcji Hi-Rez nowy tryb na pewno będzie przyjemną odskocznią od klasycznych aren.

Paladins: Battlegrounds zadebiutuje w drugiej połowie 2018 roku.

Sea of Thieves – zamknięte beta-testy ruszą w styczniu

Producent Sea of Thieves ogłosił datę zamkniętej bety. Według oficjalnej informacji wszyscy fani pirackich przygód będą mogli sprawdzić tytuł od studia Rare w dniach 24-29 stycznia. W trakcie trwania wspomnianych testów nie będzie obowiązywało żadne NDA, zaś sama produkcja ma dać graczom dużo więcej możliwości zabawy, niż można było zobaczyć w materiałach promocyjnych do tej pory. Do sprawdzenia tytułu w pierwszej kolejności zostaną zaproszeni gracze, którzy zamówili pre-order gry lub brali udział w dotychczasowych testach (np. Insider Programme). Beta obejmie zarówno platformę PC, jak i konsolę Xbox One.

Premiera gry zaplanowana jest na 20 marca 2018 roku.

Overwatch League otrzymało własną aplikację na smartfony

Valve odwołuje turniej Dota 2 na Filipinach – Sieciowe Wieści (12/01/2018) - ilustracja #2

Właśnie wystartowała pierwsza odsłona Overwatch League (OWL), w ramach której dwanaście drużyn z całego świata stanie do walki o pulę nagród w wysokości aż 3,5 mln dolarów (lekko ponad 12 mln złotych). W ramach tego wydarzenia Blizzard postanowił wypuścić na rynek specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która pozwala fanom śledzić wszystkie potyczki oraz dostarcza wszelkie potrzebne informacje o graczach i drużynach biorących udział w wydarzeniu. Nie zabrakło również możliwości oglądania zmagań na żywo lub powtórek z rozegranych już meczów. Program możecie ściągnąć z App Store (iOS) lub Google Play (Android).

Jak już przy temacie OWL jesteśmy, warto wspomnieć, że wszystkie oficjalne transmisje ligi Overwatch będą odbywać się za pośrednictwem platformy Twitch. Właściciele serwisu wyłożyli ponad 90 milionów dolarów (prawie 315 milionów złotych) na wyłączne prawa do transmitowania wydarzenia, jednocześnie ustalając rekord tego typu transakcji w historii e-sportu.

Lineage 2: Revolution z 5 milionami graczami

Twórcy Lineage 2: Revolution pochwalili się ostatnio, że w niecałe dwa miesiące (50 dni) w grze zarejestrowało się 5 milionów graczy. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Lineage 2 Revolution jest tytułem na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android. Zresztą fani tytułu od początku wierzyli w sukces produkcji, gdyż obecnie na rynku nie ma bardziej rozbudowanej gry MMORPG na urządzenia przenośne.

Twórcy postanowili podziękować graczom za ten „mały” sukces i przygotowali w grze szereg atrakcji. W każdy kolejny dzień (aż do 20 stycznia) będziemy otrzymywać różne prezenty (od skrzynek po specjalną walutę).

Zagrać możecie tutaj.

Age of Empires Online powraca jako Project Celeste

Po niemal 3,5 roku nieobecności Age of Empires Online zostaje wskrzeszone pod nazwą Project Celeste. Wszystko dzięki grupce fanów tytułu, którzy postanowili przywrócić go do żywych. Całość odbywa się oczywiście z błogosławieństwem Microsoftu, którego przedstawiciele jednak zastrzegli, że tytuł musi być w całości darmowy, a nowi twórcy nie mogą nim zarobić ani grosza. Dla graczy jest to oczywiście bardzo dobra wiadomość, gdyż właśnie system pay-to-win był największą bolączką pierwszego Age of Empires Online. Jak sprawdza się nowa wersja możecie sprawdzić, klikając w ten link.

Ruszyły zapisy na zamkniętą betę Battalion 1944

Gracze już mogą zapisywać się na zamknięte beta-testy Battatlion 1944 – tytułu, który na pewno przyciągnie do siebie fanów pierwszego Medal of Honor czy Call of Duty. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Bulkhead Interactive, a całą pieczę marketingową trzyma nie kto inny, jak Square Enix – twórcy serii Final Fantasy czy Sleeping Dogs.

Testy zaplanowane są w dwóch turach. Pierwsza z nich, która zarezerwowana jest tylko dla wybranych osób, ruszy 19 stycznia i zakończy się 20 stycznia. Druga tura ruszy zaraz po zakończeniu vipowskich beta-testów (20 stycznia) i potrwa do 22 stycznia. Warto dodać, że wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Steam.

World of Warcraft – Garothi Worldbreaker padł po rajdzie solo

8 godzin i 11 minut – tyle trwała samotna walka jednego gracza w World of Warcraft z bossem o nazwie Garothi Worldbreaker. Przeciwnik ten jest dostępny w rajdzie Anotrus, który zazwyczaj wykonuje się z całą grupą wojaków. Retroy, bo taki pseudonim nosi nasz śmiałek, postanowił wykonać ten rajd solo, a jako główną postać wybrał Paladyna. O ile sam rajd nie był problemem dla Retroya, o tyle główna walka przysporzyła mu na pewno kilka dodatkowych siwych włosów na głowie. Koniec końców było warto, gdyż cała społeczność WoW-a jest pod wielkim wrażaniem wyczynu Retroya. Czekamy zatem na kolejne rajdy solo.

Pierwsze DLC do Monster Hunter: World ukaże się na wiosnę

Twórcy Monster Hunter: World nie marnują czasu. Mimo, że do premiery gry na konsole zostało jeszcze trochę czasu (ta zaplanowana jest na 26 stycznia), deweloperzy już zapowiadają darmowy DLC, który zawita w grze na wiosnę (wstępnie mówi się o marcu). Najnowszy dodatek ma dać graczom możliwość walki z potężnymi smokami. W gronie przeciwników znajdziemy takie „sławy”, jak Devilijho (Monster Hunter 3), Dodogama, Teostra czy Kushala Daora.

Równocześnie zapowiedziano kolejne beta-testy na Playstation 4. Te rozpoczną się 19 stycznia a zakończą 22 stycznia. Warto wspomnieć, że aby wziąć udział w testach nie trzeba posiadać usługi PS Plus.