Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Empires Online (PC)

Age of Empires Online PC

Kolejna odsłona niezwykle popularnej serii gier strategicznych, opracowana przez studio Gas Powered Games z myślą o sieciowej rozgrywce.

Strategiczne | RTS | zagraj za darmo | PvP | starożytność | sieciowe | MMO

Gra przestała działać 1 lipca 2014

PC Windows
Okładka Age of Empires Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16sierpnia2011

premiera światowa

Gra Age of Empires Online przestała działać

1lipca2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Uwaga: 1 lipca 2014 roku zaprzestano dalszego rozwoju gry i zamknięto jej serwery.

Age of Empires Online to najnowsza odsłona legendarnej serii strategicznych gier rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Zgodnie z nazwą całość zabawy ukierunkowana jest na aspekty multiplayer oraz społecznościowe. Za produkcję odpowiada studio Robot Entertainment, w skład którego wchodzą ludzie, którzy pracowali nad poprzednimi częściami cyklu.

Gra stanowi połączenie elementu rozpoznawczego serii, czyli rozbudowanej mechaniki RTS z bogatym aspektem społecznościowym. Znajdziemy tu więc klasyczne cechy Age of Empires, w tym budowanie miast, zarządzanie surowcami i toczenie bitew z innymi graczami, ale wprowadzono również elementy MMO.

Stolica naszej cywilizacji istnieje w świecie 24 godziny na dobę, a w pracowniach rzemieślniczych nieprzerwanie produkowane są materiały potrzebne do tworzenia przedmiotów, czy też nowych budynków. Poza naszą stolicą, w Age of Empires Online możemy podróżować do innych miast starożytnego świata. Znajdują się tam sklepy oraz zlecane są różnego rodzaju zadania poboczne, które podobnie jak misje główne, możemy wykonywać z kolegami. Ponadto gra udostępnia specjalny poziom trudności misji dla "ambitnych" o nazwie Elite.

Grafika prezentuje nowy, bardziej kreskówkowy styl wizualny. Jednocześnie każdy element dopracowany jest w najmniejszych detalach, a silnik wykorzystuje wszystkie najnowsze zdobycze techniki. Gra jest mocno zintegrowana z systemem Games for Windows Live, umożliwiając łatwą komunikację i znajdowanie innych graczy chętnych do rozgrywek w trybach rywalizacji lub kooperacyjnych.

W Age of Empires Online możemy grać za darmo, jednak wersja bezpłatna nie oddaje pełnych możliwości gry. Za nowe cywilizacje, dodatki do już posiadanych, dodatkowe misje, czy dekoracje musimy już zapłacić realną walutą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 256 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 197 głosów czytelników.

Gry podobne do Age of Empires Online

Klasyfikacja PEGI Age of Empires Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Age of Empires Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce GF 6600 lub lepszy)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Age of Empires Online - Wrażenia z prezentacji
Age of Empires Online - Wrażenia z prezentacji

Przed premierą 10 marca 2011, 11:29

W momencie gdy zdecydujemy się powalczyć z innym graczem, musimy odwiedzić tzw. arenę. Jest to miejsce spotkań wszystkich tych, którzy chcą się zabawić z trybie stricte wieloosobowym. Możemy rzucić tu wyzwanie drugiemu uczestnikowi zabawy. W takich sytuacjach program – podobnie jak przy akceptowaniu questów – wysyła nas na nieznaną mapkę, na której musimy zbudować swoje miasteczko, wyszkolić ludzi do walki, a następnie zmieść przeciwnika z powierzchni ziemi. Ciekawa wydaje się perspektywa kupowania ulepszeń od innego gracza, połączona z chęcią późniejszego pokonania go z użyciem jego własnych zabawek. Dodam, że nie da się doszczętnie zniszczyć oponenta, paląc i rabując wszystkie jego miasta, ze stolicą włącznie.