Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Empires Online (PC)
OkładkaAge of Empires Online (PC)

Age of Empires Online PC

Kolejna odsłona niezwykle popularnej serii gier strategicznych, opracowana przez studio Gas Powered Games z myślą o sieciowej rozgrywce.

Strategiczne | RTS | zagraj za darmo | PvP | starożytność | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Empires Online Premiera PC

premiera światowa

16sierpnia2011

Gra przestała działać

1lipca2014

producent: Gas Powered Games wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Age of Empires Online

Age of Empires

Empire Earth II

Rise of Nations

Uwaga: 1 lipca 2014 roku zaprzestano dalszego rozwoju gry i zamknięto jej serwery.

Age of Empires Online to najnowsza odsłona legendarnej serii strategicznych gier rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Zgodnie z nazwą całość zabawy ukierunkowana jest na aspekty multiplayer oraz społecznościowe. Za produkcję odpowiada studio Robot Entertainment, w skład którego wchodzą ludzie, którzy pracowali nad poprzednimi częściami cyklu.

Gra stanowi połączenie elementu rozpoznawczego serii, czyli rozbudowanej mechaniki RTS z bogatym aspektem społecznościowym. Znajdziemy tu więc klasyczne cechy Age of Empires, w tym budowanie miast, zarządzanie surowcami i toczenie bitew z innymi graczami, ale wprowadzono również elementy MMO.

Stolica naszej cywilizacji istnieje w świecie 24 godziny na dobę, a w pracowniach rzemieślniczych nieprzerwanie produkowane są materiały potrzebne do tworzenia przedmiotów, czy też nowych budynków. Poza naszą stolicą, w Age of Empires Online możemy podróżować do innych miast starożytnego świata. Znajdują się tam sklepy oraz zlecane są różnego rodzaju zadania poboczne, które podobnie jak misje główne, możemy wykonywać z kolegami. Ponadto gra udostępnia specjalny poziom trudności misji dla "ambitnych" o nazwie Elite.

Grafika prezentuje nowy, bardziej kreskówkowy styl wizualny. Jednocześnie każdy element dopracowany jest w najmniejszych detalach, a silnik wykorzystuje wszystkie najnowsze zdobycze techniki. Gra jest mocno zintegrowana z systemem Games for Windows Live, umożliwiając łatwą komunikację i znajdowanie innych graczy chętnych do rozgrywek w trybach rywalizacji lub kooperacyjnych.

W Age of Empires Online możemy grać za darmo, jednak wersja bezpłatna nie oddaje pełnych możliwości gry. Za nowe cywilizacje, dodatki do już posiadanych, dodatkowe misje, czy dekoracje musimy już zapłacić realną walutą.

Ostatnia modyfikacja 1 czerwca 2011

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 259 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 197 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Age of Empires Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Age of Empires Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce GF 6600 lub lepszy)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe