Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2018, 12:23

autor: Movis

Wieści ze świata (PUBG, Paradox Interactive) 12/01/2018

Dziś piszemy o 3 mln użytkowników PUBG-a na Xboksie One i wykupieniu udziałów firmy Hardsuit Labs (Blacklight Retribution) przez Paradox Interactive. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PUBG – 3 mln graczy na Xboksie One

Xboksowcy też chcą się ścigać do zrzutów. - Wieści ze świata (PUBG, Paradox Interactive) 12/01/2018 - wiadomość - 2018-01-12
Xboksowcy też chcą się ścigać do zrzutów.

Strzelanka Playerunknown’s Battlegrounds bezsprzecznie jest najpopularniejszą grą na Steamie. Jak się okazuje, całkiem nieźle radzi też sobie na sprzęcie Microsoftu. Oficjalny wpis blogowy na Xbox Wire z dumą informuje o przekroczeniu progu 3 mln graczy. Można powiedzieć, że tytuł utrzymuje tempo na konsoli – w pierwsze dwa dni w produkcję zaopatrzyło się ponad milion graczy, a w równo miesiąc po premierze tej edycji mamy już do czynienia z liczbą trzy razy większą. Raczej jednak nie dogoni ona za szybko „starszego brata” na PC, który obecnie cieszy się 27-milionową społecznością. Niezła sprzedaż nie zmienia faktu, że mimo intensywnego aktualizowania i „gaszenia pożarów”, rozgrywka na Xboksie nadal pozostawia nieco do życzenia w aspekcie optymalizacji i średniej liczby FPS-ów.

Paradox Interactive zainteresowane twórcami Blacklight Retribution

Blacklight eksperymentował z systemami F2P już w 2012 roku. Można w nim np. wypożyczyć broń na tydzień. - Wieści ze świata (PUBG, Paradox Interactive) 12/01/2018 - wiadomość - 2018-01-12
Blacklight eksperymentował z systemami F2P już w 2012 roku. Można w nim np. wypożyczyć broń na tydzień.

Wydawca Paradox Interactive wybrał się na niemałe zakupy. Wedle oficjalnego stanowiska firma przejęła 33% akcji Hardsuit Labs za okrągłą sumę 2 mln dolarów. „Laboranci” mają dość ciekawą historię – powstali na gruzach Zombie Studios, odpowiedzialnego za stworzenie strzelanki F2P Blacklight Retribution, a członkowie zespołu pracowali wcześniej nad wieloma znanymi tytułami, m.in. Bioshock, Gears of War 4 czy A Hat in Time. Obecnie autorzy zajmują się utrzymaniem wyżej wymienionej strzelaniny oraz tajemniczym projektem tworzonym właśnie pod skrzydłami Paradoxu. Prawdopodobnie niedługo możemy się więc spodziewać jakiejś zapowiedzi ze strony szwedzkiego koncernu.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Hand of the Gods: SMITE Tactics
 2. The Elder Scrolls Online: Shadows of the Hist
 3. Last Encounter
 4. The Forbidden Arts
 5. The Elder Scrolls Online: Dragon Bones
 6. Feudal Alloy
 7. Gunslugs 2
 8. Kirby Star Allies
 9. Next Up Hero
 10. Mario Tennis Aces
 11. Assassin's Creed: Rogue Remastered
 12. Final Fantasy XIV: Stormblood

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Stellaris Apocalypse - zapowiedź
 2. Next Up Hero zwiastun wersji z wczesnym dostępem
 3. Dark Souls: Remastered zwiastun #1
 4. Where The Water Tastes Like Wine Bohaterowie
 5. The Sims 4 Wielkie pranie
 6. Kingdom Come: Deliverance Pierwsze wrażenia mediów
 7. EA Sports UFC 3 tryb kariery
 8. Albert & Otto zwiastun na premierę