Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweSwitch
Okładka Mario Tennis Aces (Switch)

Mario Tennis Aces Switch

Kolejna odsłona zabawnej serii sportowej firmy Nintendo. Podczas zabawy wcielamy się w rożne postacie ze świata Mario, którymi rozgrywamy tenisowe pojedynki. Ponadto w grze dostępna jest kampania fabularna.

Sportowe | tenis | elementy zręcznościowe | multiplayer | na 2 osoby | Mario | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Mario Tennis Aces (Switch)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

22czerwca2018

22czerwca2018

pudełko PL

22czerwca2018

Nintendo eShop

Wydane na platformie Switch Mario Tennis Aces to kolejna odsłona sportowego cyklu Mario Tennis. Produkcja charakteryzuje się przyjemnym, zręcznościowym modelem rozgrywki i jest pierwszą od czasu Mario Tennis: Power Tour z handhelda Game Boy Advance grą w serii, w której pojawiła się kampania fabularna. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma Nintendo.

Fabuła

Złowrogim Wario oraz Waluigiemu udało się zdobyć przeklętą rakietę tenisową, która oferuje swojemu posiadaczowi olbrzymią moc. Co gorsza, przedmiot potrafi przejmować kontrolę nad umysłami i ma wpływ zarówno na Wario, Waluigiego, jak i schwytanego przez nich Luigiego. Wcielając się w Mario wyruszamy, by unieszkodliwić niebezpieczny artefakt.

Mechanika

U swoich podstaw Mario Tennis Aces jest uproszczonym, zręcznościowym symulatorem tenisa, choć rozgrywka zmienia się znacząco w zależności od wybranego trybu. W kampanii dla pojedynczego gracza możemy eksplorować mapy (w ograniczonym zakresie – gra jest raczej liniowa), wykonywać zadania i walczyć z potężnymi bossami (wykorzystujemy do tego celu rakietę tenisową i piłkę), zaś w pozostałych przypadkach najczęściej rozgrywamy mecze przypominające klasyczne, tenisowe spotkania.

By dodać rozgrywce nieco głębi, deweloperzy zaimplementowali w swoim tytule specjalny system znaczników, pokazujący, gdzie spadnie piłka. Dzięki temu jeszcze podczas jej lotu możemy zdecydować, jakiego odbicia użyjemy. Gracze mają też możliwość wykonywania specjalnych manewrów, takich jak m.in. loby, podkręcane piłki, czy też wyjątkowo szybkie „zone shoty” oraz „star shoty”. Wybór tych ostatnich jest uzależniony od postaci, którą sterujemy – do naszej dyspozycji oddano kilkunastu bohaterów (na liście, poza Mario, Luigim czy Wario, znajdziemy m.in. Boo, Daisy czy Rosalinę).

Tryby gry

W Mario Tennis Aces na Switch możemy grać samotnie albo w towarzystwie innych graczy. Poza kampanią fabularną gra umożliwia rozgrywanie pojedynczych spotkań przeciwko AI lub żywemu rywalowi. Mamy też możliwość wybrania tzw. trybu prostego (ang. simple mode), który wyłącza możliwość korzystania ze wszystkich specjalnych ataków.

Kwestie techniczne

Gra Mario Tennis Aces posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Typowo dla produkcji z uniwersum Mario, grafika jest kolorowa, zaś styl artystyczny przygotowano raczej z myślą o młodszych graczach. Produkcja korzysta z kilku unikatowych funkcji konsoli Nintendo Switch, takich jak możliwość grania w dwie osoby z wykorzystaniem joy-conów oraz sterowanie ruchowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 214,90 PLN

Gry podobne do Mario Tennis Aces

Wymagania wiekowe Mario Tennis Aces

odpowiednia dla każdego wieku

Podsumowanie Nintendo Direct (Final Fantasy, Animal Crossing, Cities Skylines)
Podsumowanie Nintendo Direct (Final Fantasy, Animal Crossing, Cities Skylines)

wiadomość14 września 2018

Wczoraj odbyła się wrześniowa edycja prezentacji Nintendo Direct, w trakcie której pojawiło się sporo ogłoszeń w związku z nadchodzącymi tytułami. W poniższej wiadomości zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje na temat planów japońskiego koncernu.

Czerwiec w USA należał do Mario Tennis Aces i PlayStation 4
Czerwiec w USA należał do Mario Tennis Aces i PlayStation 4

wiadomość2 sierpnia 2018

W czerwcu na amerykańskim rynku gier największym wzięciem cieszyła się konsola PlayStation 4 i gra Mario Tennis Aces. Z kolei w skali całego roku niepokonane wciąż jest Far Cry 5.

Zapowiedziano Mario Tennis Aces i inne gry - podsumowanie konferencji Nintendo Direct mini
Zapowiedziano Mario Tennis Aces i inne gry - podsumowanie konferencji Nintendo Direct mini

wiadomość11 stycznia 2018

Firma Nintendo zorganizowała dziś krótką konferencję Nintendo Direct mini, na której zapowiedziała kilka gier na Switcha, w tym Mario Tennis Aces oraz konwersje Ys VIII, The World Ends with You, Hyrule Warriors i Donkey Kong Country: Tropical Freeze.