Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2018, 19:49

autor: Góral

Zapowiedziano Mario Tennis Aces i inne gry - podsumowanie konferencji Nintendo Direct mini

Firma Nintendo zorganizowała dziś krótką konferencję Nintendo Direct mini, na której zapowiedziała kilka gier na Switcha, w tym Mario Tennis Aces oraz konwersje Ys VIII, The World Ends with You, Hyrule Warriors i Donkey Kong Country: Tropical Freeze.

Firma Nintendo zapowiedziała kolejne gry, które pojawią się na konsoli Switch. Oprócz Dark Souls: Remastered, o którym pisaliśmy wcześniej, posiadacze handhelda doczekają się też Mario Tennis Aces. Będzie to kolejna odsłona popularnej sportowej serii, w której gramy w tenisa. Twórcy obiecują nieco bardziej rozbudowaną rozgrywkę, ale główną atrakcją ma być tryb kampanii – pierwszy od czasu odsłony wydanej przed laty na Game Boy’u Advance. Produkcja ukaże się wiosną bieżącego roku.

Mario Tennis Aces nową odsłoną serii. - Zapowiedziano Mario Tennis Aces i inne gry - podsumowanie konferencji Nintendo Direct mini - wiadomość - 2018-01-11
Mario Tennis Aces nową odsłoną serii.

Następna w kolejce jest wydana w 2014 roku na Wii U platformówka Donkey Kong Country: Tropical Freeze. Tytuł nie będzie się różnił niczym szczególnym od oryginału, ale doczeka się nowego trybu przeznaczonego dla poczatkujących graczy. Premiera odbędzie się 4 maja.

Znane z handhelda DS The World Ends With You również doczeka się nowej wersji, zatytułowanej The World Ends with You: Final Remix. Produkcja otrzyma poprawioną grafikę oraz epilog, rzucający nowe światło na historię opowiedzianą w grze. Projekt zadebiutuje w tym roku, ale nie wiemy jeszcze, kiedy to nastąpi.

Hyrule Warriors z Wii U i 3DS-a pojawi się na Switchu w wersji Definitive Edition. Edycja ta zawierać będzie wszystko, czego doczekał się oryginał, w tym 29 grywalnych postaci z obu pierwotnych wydań. Dodatkowo otrzymamy nowe stroje dla Linka i Zeldy oparte na tych z The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Debiutu gry wyczekujcie wiosną.

SNK HEROINES ~Tag Team Frenzy~ to kolejna część popularnej serii bijatyk, która pozwoli rozgrywać pojedynki 2 na 2 (tag-team) najpopularniejszymi wojowniczkami z całego cyklu. Tytuł ukaże się latem.

Ys VIII: Lacrimosa of Dana, czyli znane z konsol PlayStation 4 i PlayStation Vita RPG akcji zadebiutuje latem na Switchu. W grze wcielimy się w Adola Christina, który wraz z innymi osobami rozbija się na przeklętej wyspie.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że platformówka 2D Celeste ukaże się 25 stycznia, intrygujące Fe 16 lutego, strzelanka PayDay 2 27 lutego, a platformówka Kirby Star Allies 16 marca. Ponadto w eShopie zadebiutowały dwa dema gier Kirby: Battle Royale i Dragon Quest Builders.

Poniżej zamieszczamy cały zapis konferencji Nintendo Direct mini ze zwiastunami wymienionych gier i paroma dodatkowymi informacjami.