Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Kirby: Battle Royale (3DS)
OkładkaKirby: Battle Royale (3DS)

Kirby: Battle Royale 3DS

Wydana w ramach 25. urodzin serii Kirby zręcznościowa produkcja z elementami bijatyki. Kirby: Battle Royale zostało stworzone przez specjalistów ze studia HAL Laboratory. W ogólnych założeniach zabawa polega na walce z innymi osobami.

Zręcznościowe | beat 'em up | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kirby: Battle Royale Premiera 3DS

3listopada2017

pudełko PL

3listopada2017

Nintendo eShop

19stycznia2018

producent: HAL Laboratory wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kirby: Battle Royale to kolejna część rozwijanej od lat serii Kirby. Tym razem jest to produkcja przeznaczona na platformę 3DS wydana w ramach 25. urodzin cyklu. Tytuł został stworzony przez ekipę HAL Laboratory – jednego z najważniejszych partnerów firmy Nintendo.

Mechanika

Jest to zręcznościowa gra akcji z elementami bijatyki, w której przez większość czasu rozgrywkę obserwujemy z kamery umieszczonej nad polem walki, choć czasami perspektywa się zmienia i pokazywany jest obraz z boku. Kirby: Battle Royale oferuje tryb singleplayer, ale rozwija skrzydła dopiero w multiplayerze. Gracze trafiają na niewielką planszę. Wszyscy sterują tytułowym Kirbym, czyli różowym stworkiem, który potrafi przejmować moce przeciwników, dzięki czemu może np. tworzyć lodowe bariery, rzucać lassem czy walczyć mieczem. Zabawa polega po prostu na toczeniu potyczek. System walki nie jest skomplikowany, bohaterowie nie posiadają żadnych rozbudowanych combosów, więc trzeba biegać, unikając ataków i w odpowiednich momentach wyprowadzać ciosy.

Tryby gry

Kirby: Battle Royale oferuje dziesięć zróżnicowanych trybów rozgrywki. W jednym przypadku wystarczy okładać przeciwników, w innymi zbierać kamienie i zanosić je do maszyn, a w kolejnym transportować rakiety do dział strzelających do potwora znajdującego się na środku areny.

Produkcja wspiera rozgrywki w multiplayerze dla maksymalnie czterech graczy. Bawić można się zarówno lokalnie, jak i przez sieć, więc jest to pierwsza odsłona serii oferująca tryb online.

Kwestie techniczne

Projekt wykorzystuje możliwości handhelda 3DS, oferując przyjemną dla oka oprawę graficzną. W trakcie walki czasami oglądamy widowiskowe efekty specjalne, np. podczas wybuchów, twórcy przygotowali kilka zróżnicowanych plansz, a moce postaci są symbolizowane noszonymi przez nie strojami.

Ostatnia modyfikacja 20 września 2017

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Kirby: Battle Royale cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kirby: Battle Royale

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.