Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DSWiiU
Okładka Super Smash Bros. (3DS)
OkładkaSuper Smash Bros. (3DS)

Super Smash Bros.

Kolejna odsłona zapoczątkowanej w 1999 roku serii bijatyk, stanowiących markę ekskluzywną kolejnych generacji konsol firmy Nintendo. Głównym wyróżnikiem gier z cyklu Super Smash Bros.

Akcji | crossover | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Super Smash Bros. Premiera

13wrz2014

3DS

21lis2014

WiiU

Super Smash Bros. to kontynuacja jednej z najpopularniejszych serii na konsole Nintendo, której ekspansja zaczęła się w 1999 roku na 64 (Super Smash Brothers), a potem kolejne odsłony pojawiły się na GameCube’ie (Melee) oraz Wii (Brawl). Nowa część marki jest wierna rozwiązaniom charakterystycznym dla poprzedniczek.

Rozgrywka w grze sprowadza się do ścierania się na specjalnie przygotowanych do tego wielopoziomowych, zróżnicowanych arenach. Zabawa nie polega wyłącznie na zwykłym okładaniu przeciwników, jak w tradycyjnych bijatykach, lecz niekiedy oblicze tytułu zmienia się nie do poznania, a co za tym idzie – rozgrywka zaczyna przypominać inne gatunki, np. platformówki.

Tradycyjnie już dla kolejnych odsłon cyklu rozszerzono obsadę postaci, jakie pojawiły się w Super Smash Bros. W szranki stanąć mogą między sobą tacy bohaterowie, jak księżniczka Peach, Donkey Kong, Bowser, Pikachu, Kirby, Fox, Samus, Link, Mario oraz zupełnie nowe „twarze”, m.in. postacie z Animal Crossing, innego tytułu Nintendo, czy Mega Man, kultowy charakter narodzony w firmie Capcom. Każdy z pretendentów został wyposażony w charakterystyczny dla siebie zestaw ciosów i umiejętności specjalnych.

Ostatnia modyfikacja 8 stycznia 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 439 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Super Smash Bros.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
WiiU
3DS