Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2014, 12:20

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (GTA V, Panache Digital Games, Rocket Ranger Reloaded) 13/11/14

Dziś piszemy m.in. o premierowym patchu do GTA V na PlayStation 4 i Xboksie One, nowym studiu deweloperskim współtwórcy serii Assassin's Creed oraz zbiórce kickstarterowej na Rocket Ranger Reloaded. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w piątek, 14.11):

 1. ReignMaker – obniżka 50% – 7,49 euro (ok. 32 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek 14.11):

 1. Just Cause 2 – obniżka 80% – 2,99 euro (ok. 13 zł), WWW
 2. Enslaved: Odyssey to the West Premium Edition – obniżka 75% – 5 euro (ok. 21 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 17.11) – obniżka cen 48 tytułów, WWW

Grand Theft Auto V

Nabywcy nextgenowego wydania Grand Theft Auto V mogą spodziewać się pierwszej aktualizacji w dniu premiery gry na PlayStation 4 i Xboksa One. Wprowadzi ona pewne poprawki m.in. w optymalizacji produkcji. Studio Rockstar zaleca pobranie łatki przed rozpoczęciem zabawy – co zresztą nastąpi automatycznie, o ile nasza konsola będzie podłączona do Internetu.

Darkfall Unholy Wars

Na Steamie rozpoczął się darmowy tydzień z Darkfall Unholy Wars. MMORPG studia Aventurine można bezpłatnie wypróbowywać do 19 listopada – w tym celu wystarczy pobrać grę w swojej Bibliotece Steam. Dodatkowo w tym czasie nowi gracze mogą zapatrzyć się w abonament na jeden miesiąc 75% taniej, czyli za 3,74 euro (ok. 16 zł).

Star Citizen

Zbiórka społecznościowa na rzecz Star Citizen nie zwalnia ani trochę – fani ofiarowali twórcom tego kosmicznego symulatora już ponad 61 milionów dolarów. Tradycyjnie, Chris Roberts ujawnił potencjalne nagrody za przekroczenie następnego progu finansowego. Najnowszy list do graczy znajdziecie w tym miejscu.

Panache Digital Games

Patrice Desilets rozpoczyna samodzielną karierę (źródło: factornews) - Wieści ze świata (GTA V, Panache Digital Games, Rocket Ranger Reloaded) 12/11/14 - wiadomość - 2014-11-13
Patrice Desilets rozpoczyna samodzielną karierę (źródło: factornews)

Patrice Desilets, dyrektor kreatywny dwóch pierwszych odsłon serii Assassin’s Creed, założył własne studio z siedzibą w Montrealu – Panache Digital Games (oficjalna strona). Deweloper opuścił firmę Ubisoft w 2010 roku, w trakcie produkcji „trójki”, znajdując zatrudnienie w studiu THQ Montreal. Tam, pracował nad grą 1666: Amsterdam – do czasu, aż zespół został wchłonięty przez Ubisoft. Ostatecznie Desilets pożegnał się z francuskim wydawcą w 2013 roku w dość nieprzyjemnej atmosferze wzajemnych zarzutów. Póki co nie wiadomo, jakim projektem zajmie się nowa ekipa Desiletsa, z łosiem w logu.

Super Smash Bros.

Firma Nintendo pochwaliła się, że Super Smash Bros. w edycji na Wii U osiągnęło rekordową liczbę zamówień przedpremierowych (przynajmniej, jeśli chodzi o gry na wspomnianą konsolę), pokonując pod tym względem nawet Mario Kart 8. Niestety informacji tej nie towarzyszy konkretna liczba. Wiadomo jedynie, że do tej pory najnowsza odsłona zręcznościowych wyścigówek znalazła 3,5 miliony nabywców, a Nintendo spodziewa się, że Super Smash Bros. osiągnie podobne wyniki sprzedaży.

Rocket Ranger Reloaded

Na Kickstarterze ruszyła zbiórka na rzecz Rocket Ranger Reloaded – odświeżonej i rozbudowanej o nową zawartość wersji gry zręcznościowej z 1988 roku. Za projekt odpowiadają twórcy oryginalnego Rocket Ranger – studio Cinemaware (mają oni również na koncie Wings! Remasteresd Edition). Aby zrealizować plany przywrócenia Rocket Rangera do chwały, deweloperzy potrzebują co najmniej 89 999 dolarów. Docelowo gra ma się ukazać na komputerach PC i Mac, urządzeniach mobilnych (Android, iOS) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i PlayStation Vita.

Dragon Age: Inkwizycja

Użytkownicy usługi EA Access mogą już rozpocząć bezpłatny trial gry Dragon Age: Inkwizycja. Okres próbny trwa sześć godzin, a osiągnięty w tym czasie postęp zostanie przeniesiony do pełnej wersji gry po jej premierze – 18 listopada 2014 roku (w Polsce 20 listopada). Przypominamy, że abonament EA Access dostępny jest jedynie na konsoli Xbox One.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. The Marvellous Miss Take
 2. King of Dragon Pass
 3. Space Hulk: Ascension
 4. Toybox Turbos
 5. Lost Orbit
 6. Retro City Rampage: DX
 7. Combat Mission: Black Sea
 8. Heroes of the Storm

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. World of Warcraft: Warlords of Draenor Age of Iron
 2. Final Fantasy XIII-2 Steam trailer
 3. LEGO Batman 3: Poza Gotham zwiastun na premierę
 4. Pillars of Eternity przedsprzedaż
 5. Randal's Monday zwiastun na premierę
 6. Pro Evolution Soccer 2015 zwiastun na premierę
 7. Assassin's Creed: Rogue zwiastun na premierę (PL)
 8. Far Cry 4 101 trailer (PL)