Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Just Cause 2 (PC)
OkładkaJust Cause 2 (PC)

Just Cause 2

Kontynuacja sandboksowej gry akcji z 2006 roku, za której stworzenie odpowiadają twórcy pierwowzoru ze szwedzkiego Avalanche Studios.

Akcji | TPP | sandbox | TPS

Just Cause 2 Premiera

23mar2010

PC X360 PS3

producent: Avalanche Studios wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Just Cause 2 to kolejna odsłona serii gier akcji, która zadebiutowała na rynku elektronicznej rozrywki w drugiej połowie 2006 roku. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku pierwowzoru, program został opracowany przez szwedzką firmę Avalanche Studios.

Głównym bohaterem gry Just Cause 2 jest Rico Rodriquez - pracownik organizacji o nazwie Agencja, który w pierwszej odsłonie cyklu próbował obalić samozwańczy rząd w Ameryce Południowej. Tym razem nasz śmiałek wyrusza do Azji Południowo-Wschodniej, gdzie na wyspie Panau czeka na niego kolejna, bardzo niebezpieczna misja.

Główną zaletą gry Just Cause 2 jest możliwość swobodnej eksploracji ogromnej wyspy o powierzchni tysiąca kilometrów kwadratowych, która obfituje w zróżnicowane pod względem klimatu tereny (dżungla, pustynie, ośnieżone górskie szczyty) a także realistyczne efekty pogodowe. Oczywiście, ten olbrzymi obszar możemy przemierzać w dowolny, wybrany przez siebie sposób. Rico potrafi bowiem biegać, pływać, prowadzić pojazdy naziemne, powietrzne i morskie, a także skakać ze spadochronu. Pełna dowolność czeka na nas również w kwestii wykonywania poszczególnych zadań. Podobnie jak pierwowzór, również Just Cause 2 nie stara się ciągnąć nas za rękę, pozwalając delektować się programem według własnego uznania.

W grze Just Cause 2 pojawiły się zupełnie nowe wehikuły, a także cała masa środków zagłady, za pomocą których Rico wymierza złoczyńcom sprawiedliwość. Autorzy poprawili model jazdy samochodami, dzięki czemu użytkownicy programu mogą wykonywać efektowne ewolucje kaskaderskie.

Ostatnia modyfikacja 20 sierpnia 2009

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 3581 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 1450 głosów czytelników.

Just Cause 2 cena w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Just Cause 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Just Cause 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GTS 250 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows Vista/7
PC
X360
PS3