Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Just Cause 2 (PC)
OkładkaJust Cause 2 (PC)

Just Cause 2

Kontynuacja sandboksowej gry akcji z 2006 roku, za której stworzenie odpowiadają twórcy pierwowzoru ze szwedzkiego Avalanche Studios.

Akcji | TPP | sandbox | TPS

Just Cause 2 Premiera

23mar2010

PC X360 PS3

producent: Avalanche Studios wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Just Cause 2 to kolejna odsłona serii gier akcji, która zadebiutowała na rynku elektronicznej rozrywki w drugiej połowie 2006 roku. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku pierwowzoru, program został opracowany przez szwedzką firmę Avalanche Studios.

Głównym bohaterem gry Just Cause 2 jest Rico Rodriquez - pracownik organizacji o nazwie Agencja, który w pierwszej odsłonie cyklu próbował obalić samozwańczy rząd w Ameryce Południowej. Tym razem nasz śmiałek wyrusza do Azji Południowo-Wschodniej, gdzie na wyspie Panau czeka na niego kolejna, bardzo niebezpieczna misja.

Główną zaletą gry Just Cause 2 jest możliwość swobodnej eksploracji ogromnej wyspy o powierzchni tysiąca kilometrów kwadratowych, która obfituje w zróżnicowane pod względem klimatu tereny (dżungla, pustynie, ośnieżone górskie szczyty) a także realistyczne efekty pogodowe. Oczywiście, ten olbrzymi obszar możemy przemierzać w dowolny, wybrany przez siebie sposób. Rico potrafi bowiem biegać, pływać, prowadzić pojazdy naziemne, powietrzne i morskie, a także skakać ze spadochronu. Pełna dowolność czeka na nas również w kwestii wykonywania poszczególnych zadań. Podobnie jak pierwowzór, również Just Cause 2 nie stara się ciągnąć nas za rękę, pozwalając delektować się programem według własnego uznania.

W grze Just Cause 2 pojawiły się zupełnie nowe wehikuły, a także cała masa środków zagłady, za pomocą których Rico wymierza złoczyńcom sprawiedliwość. Autorzy poprawili model jazdy samochodami, dzięki czemu użytkownicy programu mogą wykonywać efektowne ewolucje kaskaderskie.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 3558 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 1450 głosów czytelników.

Just Cause 2 cena w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Just Cause 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Just Cause 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GTS 250 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows Vista/7
PC
X360
PS3