Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2015, 13:45

Wieści ze świata (Just Cause 2 Multiplayer, Tsioque) 7/9/2015

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji 0.2 moda Just Cause 2 Multiplayer oraz o sukcesie polskiej przygodówki point-and-click Tsioque na Kickstarterze. Ponownie wspominamy też liczne przeceny na Steamie i GOG.com. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta weekendowa (darmowe granie i przeceny do poniedziałku 7.09 do godz. 19:00):

  • Evolvedarmowy weekend + obniżka 50% – 14,99 euro (ok. 63 zł), WWW
  • Killing Floor 2darmowy weekend + obniżka 33% – 13,32 euro (ok. 56 zł), WWW
  • Wyprzedaż gier firmy Focus Home Interactive – kilkadziesiąt przecenionych pozycji, w tym Blood Bowl, Gra o tron, Mars: War Logs, Mordheim: City of the Damned, seria Runaway, seria Sherlock Holmes, Styx: Master of Shadows i seria Wargame (WWW)

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 7.09 do godz. 19:00) – obniżka cen 145 gier, WWW

Promocja dnia (do poniedziałku 7.09 do godz. 19:00):

  • F1 2014 – obniżka 60% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW

Promocja dnia (do wtorku 8.09 do godz. 19:00):

Oferta specjalna (do poniedziałku 14.09 do godz. 19:00):

Promocje GOG.com

Promocja na serię Wiedźmin (do czwartku 10.09 do godz. 5:59), WWW:

Weekend Promo (do wtorku 8.09 do godz. 5:59), WWW:

Przecena 38 gier z serii takich jak Disciples, Europa Universalis, FlatOut, Hearts of Iron, Jagged Alliance, Majesty, Risen i Sacred.

Weekly Staff Picks: Back-to-Back to Old-School (do czwartku 10.09 do godz. 11:59), WWW:

Just Cause 2 Multiplayer – zapowiedź aktualizacji 0.2

Wieści ze świata (Just Cause 2 Multiplayer, Tsioque) 7/9/2015 - ilustracja #1

Po długim milczeniu ekipa odpowiedzialna za mod wzbogacający grę Just Cause 2 o tryb wieloosobowy (dostępny od ponad półtora roku) zapowiedziała kolejną aktualizację swojego dzieła. Wersja 0.2 zaoferuje mnóstwo poprawek w kodzie sieciowym i różnych aspektach rozgrywki, a także wsparcie dla osiągnięć na Steamie. Ponadto możliwe stanie się skryptowanie zachowań NPC, korzystanie ze wszystkich modeli osób cywilnych i renderowanie obiektów wewnątrz świata gry. Więcej informacji na temat wprowadzanych zmian znajdziecie pod tym adresem. Obecnie aktualizacja jest w fazie publicznej bety (może się do niej zgłosić każdy, kto chce pomóc przy rozwijaniu moda). Nie podano, kiedy możemy spodziewać się wypuszczenia wersji „konsumenckiej”, ale powinno to nastąpić względnie niedługo.

Tsioque – sukces na Kickstarterze

W miniony weekend zakończyła się sukcesem kickstarterowa zbiórka pieniędzy na grę Tsioque – utrzymaną w klasycznym stylu przygodówkę point-and-click od polskiego studia OhNoo, mającego też na koncie m.in. udane Tormentum: Dark Sorrow. W omawianej produkcji wcielamy się w małą księżniczkę (tytułową Tsioque), która została uwięziona w swoim rodowym zamku przez złego czarnoksiężnika, uzurpującego sobie prawo do twierdzy pod nieobecność opiekunów dziewczynki. Klasycznym modelem rozgrywki, piękną kreskówkową grafiką (z animacją poklatkową) i sporymi pokładami humoru produkcja ta przywodzi na myśl kultowego Księcia i tchórza, więc warto mieć na nią oko. Możecie również wypróbować ją w akcji, pobierając wersję demonstracyjną. Tsioque zebrało na Kickstarterze 39,2 tysiąca dolarów – o 4,2 tysiąca więcej, niż zakładał cel minimalny.

Galeria filmów

Ponadto polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy w zasobach naszego serwisu:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej